PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zobacz Gdańsk z tramwaju wodnego - 1 maja rusza sezon na rejsy

Zobacz Gdańsk z tramwaju wodnego - 1 maja rusza sezon na rejsy
Zbliżający się długi majowy weekend oznacza, że czas już uruchomić sezonowe kursy tramwaju wodnego. Od 1 maja drogą wodną będzie można dostać się z Głównego Miasta na Westerplatte, do Brzeźna oraz na Wyspę Sobieszewską. Koszt biletów nie zmieni się w porównaniu z poprzednim rokiem, a więc: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Już 1 maja na gdańskie wody wewnętrzne wypłyną tramwaje wodne
Już 1 maja na gdańskie wody wewnętrzne wypłyną tramwaje wodne
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

W tym roku tramwaje wodne: F5 (Żabi Kruk – Westerplatte- Brzeźno) oraz F6 (Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa- Sobieszewo) kursować będą od 1 maja do 30 września, po wewnętrznych wodach Gdańska.

- Od 1 maja do 22 czerwca rejsy tramwajem wodnym odbywać się będą jedynie w weekendy, święta oraz wyznaczone dni w liczbie sześciu rejsów dziennie – informuje Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku. - Obsługiwać je będą dwa statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej: SONICA i SONICA I. Mają one możliwość jednorazowego przewozu 50 osób i 5 rowerów.
Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym "salonie", dzięki czemu nie muszą obawiać się ewentualnych opadów czy silniejszego wiatru.

Linie tramwaju wodnego są alternatywą dla komunikacji lądowej. To także popularna atrakcja turystyczna.

Do wyboru są dwie trasy:
Linia F5: Żabi Kruk - Westerplatte – Brzeźno, Brzeźno – Westerplatte - Żabi Kruk
Przystanki: Żabi Kruk - Zielony Most - Targ Rybny- Wiosny Ludów - Nabrzeże Zbożowe - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska – Brzeźno.

Linia F6: Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa – Sobieszewo, Sobieszewo - Narodowe Centrum Żeglarstwa - Targ Rybny
Przystanki: Targ Rybny - Wiosny Ludów - Narodowe Centrum Żeglarstwa –Sobieszewo.

Linię F5 oraz linię F6 w weekendy, święta oraz wyznaczone dni od maja do czerwca oraz we wrześniu obsługiwać będą dwa statki. Na każdej trasie odbywać się będzie sześć rejsów dziennie – po trzy w obu kierunkach. W okresie wakacyjnym odbywać się będzie 12 rejsów dziennie we wszystkie dni tygodnia.
Rejsy na liniach F5 i F6 realizowane będą w godz. 9 – 20, według aktualnych rozkładów rejsów.

23 czerwca 2018 r. nastąpi zmiana w rozkładach. W okresie wakacji szkolnych na linii F6 do Sobieszewa pływać będzie duży statek „ELŻBIETA” mogący jednorazowo pomieścić do 140 osób i10 rowerów.

Cena biletów: normalny - 10 zł, ulgowy - 5 zł i rower - 5 zł.

Zobacz jak rozpoczynał się sezon tramwajów wodnych w 2017 r. :

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl