PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Majówka gdańskiej policji – podsumowanie świątecznej służby

Majówka gdańskiej policji – podsumowanie świątecznej służby
W trakcie majówki ulice Gdańska codziennie patrolowało ponad 200 policjantów, którzy w ciągu czterech dni przeprowadzili ponad 1000 interwencji w przestrzeni miasta i na drogach.
Ponad 200 policjantów patrolowało ulice każdego dnia majówki
Ponad 200 policjantów patrolowało ulice każdego dnia majówki
Fot. KMP w Gdańsku

 

W ramach działań związanych z kontrolą przestrzegania obowiązujących obostrzeń pandemicznych, mundurowi sprawdzali miejsca najczęściej odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Razem z pracownikami sanepidu przeprowadzili ponad 270 kontroli hoteli i ponad 300 kontroli restauracji. We wnętrzach trzech restauracji, wbrew obowiązującym przepisom, przebywały osoby spożywające posiłki.

Policjanci ujawnili także 477 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. W 19 przypadkach skierowali wnioski do sądu o ukaranie, nałożyli 186 mandatów karnych, w 272 przypadkach zdecydowali się na pouczenia.

W ciągu weekendu majowego na terenie Gdańska doszło do czterech wypadków drogowych oraz 39 niegroźnych w skutkach kolizji. Podczas kontroli policjanci ruchu drogowego zatrzymali w sumie 18 osób kierujących samochodem bądź rowerem, które były pod wpływem alkoholu.

Prawa jazdy (na trzy miesiące) odebrano 14 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl