PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Maj 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów

Maj 2017 w Gdańsku w obiektywie naszych fotoreporterów
Co się działo w maju? W Gdańsku - jak zawsze - sporo. Swoje wrota otworzyła m.in. Twierdza Wisłoujście, jeździliśmy na rowerach, sadziliśmy drzewa, miejskie służby ćwiczyły integrację przed ewentualną powodzią, paradowaliśmy przed królem, śledziliśmy budowę kładki na Ołowiankę i mostu na Wyspę Sobieszewską. I wszystko to uwieczniliśmy na zdjęciach. Zobaczcie sami.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ponownie otworzyło Twierdzę Wisłoujście oraz Wartownię nr 1 na Westerplatte. Z tej okazji w dniach 2-3 maja na gości czekały liczne atrakcje, m.in. ognisko i kuchnia polowa, wystawa historyczna oraz oczywiście zwiedzanie fortyfikacji z przewodnikami
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ponownie otworzyło Twierdzę Wisłoujście oraz Wartownię nr 1 na Westerplatte. Z tej okazji w dniach 2-3 maja na gości czekały liczne atrakcje, m.in. ognisko i kuchnia polowa, wystawa historyczna oraz oczywiście zwiedzanie fortyfikacji z przewodnikami
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

Z okazji majowych świąt (1-3 maja) można było podziwiać w Gdańsku różne obiekty - pomniki, zabytki czy wiadukty - podświetlone światłem w barwach narodowych. Jaki był efekt?
Z okazji majowych świąt (1-3 maja) można było podziwiać w Gdańsku różne obiekty - pomniki, zabytki czy wiadukty - podświetlone światłem w barwach narodowych. Jaki był efekt?
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

W sobotę, 6 maja, szpadle poszły w ruch. Mali i duzi mieszkańcy Gdańska brali udział we wspólnym sadzeniu lasu. W pobliżu Brętowa przy Lipnickiej Drodze posadzono prawie 4 tys. drzew. Po dobrze wykonanej robocie był gorący posiłek i zabawy dla dzieci, każdy z uczestników otrzymał też imienny certyfikat poświadczający fakt posadzenia drzewa
W sobotę, 6 maja, szpadle poszły w ruch. Mali i duzi mieszkańcy Gdańska brali udział we wspólnym sadzeniu lasu. W pobliżu Brętowa przy Lipnickiej Drodze posadzono prawie 4 tys. drzew. Po dobrze wykonanej robocie był gorący posiłek i zabawy dla dzieci, każdy z uczestników otrzymał też imienny certyfikat poświadczający fakt posadzenia drzewa
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

W sobotę, 6 maja, żeglarską paradą na Motławie zainaugurowany został tegoroczny sezon żeglarski w Gdańsku. Wzięło w niej udział blisko sto jednostek, a poprowadził ją żaglowiec 'Generał Zaruski'. Widzowie mogli podziwiać nie tylko jachty i łodzie, ale również efektowne pokazy ratownicze i flyboard
W sobotę, 6 maja, żeglarską paradą na Motławie zainaugurowany został tegoroczny sezon żeglarski w Gdańsku. Wzięło w niej udział blisko sto jednostek, a poprowadził ją żaglowiec 'Generał Zaruski'. Widzowie mogli podziwiać nie tylko jachty i łodzie, ale również efektowne pokazy ratownicze i flyboard
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

W poniedziałek, 8 maja, przeprowadzono prace montażowe zwodzonego przęsła kładki pieszej nad Motławą. To był najbardziej spektakularny etap tej inwestycji. Prace można było śledzić na żywo dzięki kamerze, którą już rok temu umieściliśmy w sąsiedztwie placu budowy
W poniedziałek, 8 maja, przeprowadzono prace montażowe zwodzonego przęsła kładki pieszej nad Motławą. To był najbardziej spektakularny etap tej inwestycji. Prace można było śledzić na żywo dzięki kamerze, którą już rok temu umieściliśmy w sąsiedztwie placu budowy
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

We wtorek, 9 maja, w Gdańsku i na niemal całym Pomorzu prószył śnieg - sypnęło też w środę, 10 maja. Zrobiło się zimno i paskudnie. Kto wyszedł z domu bez ciepłej kurtki, czapki i szalika - miał powody by żałować
We wtorek, 9 maja, w Gdańsku i na niemal całym Pomorzu prószył śnieg - sypnęło też w środę, 10 maja. Zrobiło się zimno i paskudnie. Kto wyszedł z domu bez ciepłej kurtki, czapki i szalika - miał powody by żałować
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Obejrzyj więcej zdjęć

'Ten stadion służy profesjonalnym sportowcom, ale też każdemu mieszkańcowi Gdańska. Każdy, kto chce trenować, chce być aktywny fizycznie jest tu codziennie mile widziany' - to główne przesłanie Dnia Otwartego Gdańskiego Stadionu Lekkoatletycznego i Rugby, które miało miejsce 13 maja
'Ten stadion służy profesjonalnym sportowcom, ale też każdemu mieszkańcowi Gdańska. Każdy, kto chce trenować, chce być aktywny fizycznie jest tu codziennie mile widziany' - to główne przesłanie Dnia Otwartego Gdańskiego Stadionu Lekkoatletycznego i Rugby, które miało miejsce 13 maja
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Rowerowy Maj to nie tylko rywalizacja szkół, ale także przedszkoli - rok temu startowało ich w Gdańsku 30, w tym roku już 55. Towarzyszyliśmy w dojazdach dwóm rodzinom, których dzieci uczą się w Przedszkolu Niepublicznym 'Pod Wesołą Chmurką'
Rowerowy Maj to nie tylko rywalizacja szkół, ale także przedszkoli - rok temu startowało ich w Gdańsku 30, w tym roku już 55. Towarzyszyliśmy w dojazdach dwóm rodzinom, których dzieci uczą się w Przedszkolu Niepublicznym 'Pod Wesołą Chmurką'
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł

We wtorek, 23 maja, w godzinach wieczornych na terenie Gdańska odbyły się ćwiczenia przeciwpowodziowe WODNY GDAŃSK. Wzięło w nich udział około 200 osób z różnych służb miejskich, Policji i Straży Pożarnej. Akcja była relacjonowana i transmitowana na żywo przez portal gdansk.pl. - Ćwiczenia będą powtarzane - zapowiada prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
We wtorek, 23 maja, w godzinach wieczornych na terenie Gdańska odbyły się ćwiczenia przeciwpowodziowe WODNY GDAŃSK. Wzięło w nich udział około 200 osób z różnych służb miejskich, Policji i Straży Pożarnej. Akcja była relacjonowana i transmitowana na żywo przez portal gdansk.pl. - Ćwiczenia będą powtarzane - zapowiada prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł, zobacz film. Zobacz więcej zdjęć

W czwartek, 25 maja, na Targu Węglowym odbył się piknik siatkarski, podczas którego dzieci i młodzież z gdańskich (i nie tylko) szkół grała w siatkówkę. Można było także dostać autograf i zrobić sobie zdjęcie ze znanymi aktorami i sportowcami - ambasadorami mistrzostw Europy mężczyzn, które w tym roku odbędą się w Polsce, w tym w Gdańsku
W czwartek, 25 maja, na Targu Węglowym odbył się piknik siatkarski, podczas którego dzieci i młodzież z gdańskich (i nie tylko) szkół grała w siatkówkę. Można było także dostać autograf i zrobić sobie zdjęcie ze znanymi aktorami i sportowcami - ambasadorami mistrzostw Europy mężczyzn, które w tym roku odbędą się w Polsce, w tym w Gdańsku
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Pochodząca z XVII wieku chorągiew przedstawiająca herb Gdańska jest jednym z najcenniejszych eksponatów nowej wystawy 'Pod królewską koroną. Kazimierz Jagiellończyk a Gdańsk w 560. rocznicę wielkiego przywileju'. Niezwykły zabytek oraz inne ciekawe eksponaty, takie jak oryginalne pieczęcie gdańskich ośrodków miejskich, można oglądać w Ratuszu Głównego Miasta - Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, od 26 maja do 1 października 2017 r
Pochodząca z XVII wieku chorągiew przedstawiająca herb Gdańska jest jednym z najcenniejszych eksponatów nowej wystawy 'Pod królewską koroną. Kazimierz Jagiellończyk a Gdańsk w 560. rocznicę wielkiego przywileju'. Niezwykły zabytek oraz inne ciekawe eksponaty, takie jak oryginalne pieczęcie gdańskich ośrodków miejskich, można oglądać w Ratuszu Głównego Miasta - Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, od 26 maja do 1 października 2017 r
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

'Wiwat Gdańsk! Wiwat Rzeczpospolita!' to uroczysta parada, organizowana co roku w ramach Święta Miasta. Upamiętnia wydarzenie, które związało Gdańsk z Rzeczpospolitą Obojga Narodów na ponad 300 lat i stało się dla miasta fundamentem kupieckiego oraz politycznego powodzenia. W sobotę, 27 maja 2017 r., króla Kazimierza Jagiellończyka powitały tłumy mieszkańców i turystów
'Wiwat Gdańsk! Wiwat Rzeczpospolita!' to uroczysta parada, organizowana co roku w ramach Święta Miasta. Upamiętnia wydarzenie, które związało Gdańsk z Rzeczpospolitą Obojga Narodów na ponad 300 lat i stało się dla miasta fundamentem kupieckiego oraz politycznego powodzenia. W sobotę, 27 maja 2017 r., króla Kazimierza Jagiellończyka powitały tłumy mieszkańców i turystów
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Zobacz film. Obejrzyj więcej zdjęć

Świetne podania Rafała Wolskiego, perfekcyjne wykończenie akcji przez Marco Paixao dały gdańskiej Lechii zwycięstwo z Pogonią Szczecin 4:0. Biało-zieloni w niedzielę, 28 maja, mieli jeszcze dwóch innych bohaterów: Mateusza Bąka i Piotra Wiśniewskiego, którzy fantastycznie pożegnali się z gdańskim klubem
Świetne podania Rafała Wolskiego, perfekcyjne wykończenie akcji przez Marco Paixao dały gdańskiej Lechii zwycięstwo z Pogonią Szczecin 4:0. Biało-zieloni w niedzielę, 28 maja, mieli jeszcze dwóch innych bohaterów: Mateusza Bąka i Piotra Wiśniewskiego, którzy fantastycznie pożegnali się z gdańskim klubem
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęć

Dokładnie 10 988 900 złotych - taką kwotę dofinansowania budowy mostu prowadzącego na Wyspę Sobieszewską przyznał naszemu miastu Minister Rozwoju i Finansów. To nie koniec dobrych wiadomości. Na placu budowy zakończyły się już prace palowe
Dokładnie 10 988 900 złotych - taką kwotę dofinansowania budowy mostu prowadzącego na Wyspę Sobieszewską przyznał naszemu miastu Minister Rozwoju i Finansów. To nie koniec dobrych wiadomości. Na placu budowy zakończyły się już prace palowe
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
Przeczytaj artykuł. Obejrzyj więcej zdjęćZobacz także:

Kwiecień 2017 w Gdańsku oczami naszych fotoreporterów

Marzec 2017 w Gdańsku. Najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterów

Luty 2017 w Gdańsku. ZOBACZ najciekawsze zdjęcia naszych fotoreporterówoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl