• Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym: 6 złotych medali na 6 możliwych

W sobotę, 1 grudnia, w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. Klub SKF Iceskater Gdańsk wywalczył 6 złotych medali na 6 możliwych oraz 2 srebrne. i zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.
03.12.2018
Drużyna Ice Fire Junior podczas pokazu

Łyżwiarstwo synchroniczne to dyscyplina sportu popularna głównie w USA i Skandynawii. Została wymyślona w latach 50. XX wieku w USA, najpierw bardziej jako pokazy, niż zawody. The Hokcettes tańczyły w przerwach meczów hokejowych w Ann Arbor w stanie Michigan, jako rodzaj cheerleaderek. Później takich zespółów tańca na lodzie powstawało coraz więcej i zrodziła się z tego konkurencja sportowa.

W drużynach, czyli tzw. formacjach występować może od 12 do 20 osób (w młodszych grupach 8-16 dzieci). Sędziowie oceniają synchronizację ruchów wszystkich zawodniczek, technikę jazdy oraz jakość artystyczną. Pokaz - w zależności od kategorii wiekowej - może trwać od ponad 2 do 4 minut.

W sobotę, 1 grudnia, w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski, w których udział wzięli członkowie gdańskiego klubu SKF Iceskater, którego drużyny Ice Fire zdobyły 6 złotych na 6 możliwych oraz 2 srebrne.

• Ice Fire Adult B - 2 miejsce

W klasyfikacji klubowej gdańszczanie zajęli pierwsze miejsce. SPRAWDŹ oficjalne wyniki MP.

Drużyna Ice Fire Junior na podium mistrzostw Polski

Warto dodać, że zawodnicy grupy Ice Fire Junior to członkowie kadry narodowej i będą reprezentować Polskę w marcu na mistrzostwach świata w szwajcarskim Neuchâtel. W jej składzie są: Augustis Zuzanna, Bajerska Maja, Brzezińska Weronika, Chojnacka Zuzanna, Dębicki Jakub, Frąckowiak Marta, Hoffman Natalia, Jasionek Natalia, Kapitańska Karolina, Mackiewicz Natalia, Sawicka Oktawia, Suchy Vanessa, Szczepańska Magdalena, Wojak Zuzanna, Zielenkiewicz Izabela, Zielińska Gabriela, Zmuda Barbara, Zubik Ada, Żurańska Ada i Żurańska Iga.