Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

WC w pasie nadmorskim - całoroczne toalety jeszcze przed wakacjami

Z trzech nowych toalet w pasie nadmorskim w Gdańsku będzie można korzystać jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, czwarta gotowa będzie w listopadzie 2018 roku. Nowe toalety to parterowe budynki z sanitariatami dla kobiet i mężczyzn i osób niepełnosprawnych, w których na sezon będą też stanowiska prysznicowe.

WC w pasie nadmorskim - całoroczne toalety jeszcze przed wakacjami
A
A
data publikacji: 25 kwietnia 2018 r.
Tak będą wyglądać nowe toalety na plaży w Brzeźnie i Jelitkowie
Tak będą wyglądać nowe toalety na plaży w Brzeźnie i Jelitkowie
GOS

Prace związane z budową toalet w pasie nadmorskim rozpoczęły się pod koniec marca 2018 roku od budowy obiektu przy wejściu nr 50 w Brzeźnie, dziś trwają prace wykończeniowe budynku. W kolejnych tygodniach kwietnia rozpoczęto prace przy wejściu nr 63 w Jelitkowie oraz wejściach nr 48 i 46 w Gdańsku Brzeźnie. Roboty przy 46-stce to obecnie stawianie fundamentów. Nowoczesne toalety zlokalizowane będą przy wejściach na plażę między Jelitkowem a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63).

Umowę na realizację czterech publicznych toalet w pasie nadmorskim podpisano w końcu stycznia, wykonawca na wykonanie prac ma czas do czerwca 2018 roku. W trakcie trwania robót dostęp do poszczególnych wejść na plaże może być utrudniony. Ze względu na podpisane zobowiązania z dzierżawcą placu przy wejściu nr 48, w tym miejscu prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do listopada.

W parterowych budynkach o pow. ok. 35 mkw mieścić się będą dostępne z wydzielonych umywalni dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz znajdą się stanowiska pryszniców, które na czas zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.

Kolejne trzy toalety w pasie nadmorskim powstaną przed sezonem letnim 2019. - Przetarg na budowę toalet w rejonie wejść na plażę nr 60, 75, 78, zostanie ogłoszony w czerwcu  – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor DRMG.

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadanie koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl