PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
"No i Fajnie" w Kwadratowej. Mamy zaproszenia dla czytelników [KONKURS]
"No i Fajnie" w Kwadratowej. Mamy zaproszenia dla czytelników [KONKURS]
Akademicki Klub Politechniki Gdańskiej „Kwadratowa” po długiej przerwie zaprasza na kipiący humorem i dobrą zabawą cykl „Teatr Improwizacji”. W sobotę, 14 kwietnia, 2018 r. na scenie pojawi się „No i Fajnie” - pięcioosobowy zespół komediantów-improwizatorów, który na żywo stworzy niezapomniany kabaret z udziałem publiczności. Mamy dla naszych czytelników zaproszenia na to wydarzenie!

Zespół No i Fajnie prezentuje humor w ciekawej formie: tworzonej na żywo, bez scenariusza, za to z udziałem publiczności
Zespół No i Fajnie prezentuje humor w ciekawej formie: tworzonej na żywo, bez scenariusza, za to z udziałem publiczności
mat. prasowe

No i Fajnie to pięć całkowicie różnych osobowości, które połączyła pasja do improwizowania scenicznego. Nie trzeba było długo czekać, by za tą pasją podążyło doświadczenie - od wielu lat na warsztatach w Polsce i zagranicą, oraz na festiwalach, komedianci szlifowali swoje umiejętności, aby reprezentować jak najwyższy poziom sztuki improwizacji. Na początku 2017 roku utworzyli stały zespół.

Jaki jest efekt? Znakomity. Ich występy to intensywna dawka humoru, podana w postaci „impro-pigułki”, czyli krótkich, teatralnych form improwizowanych. Tym, którzy nie słyszeli wcześniej o teatrze improwizacji podpowiadamy, że to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się sztuka na styku kabaretu i teatru. Komedia tworzona jest na żywo i z udziałem publiczności, która ma wpływ na przebieg zdarzeń na scenie. Spektakle są całkowicie improwizowane, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. To oznacza, że nie ma dwóch takich samych występów impro - gwarantowana zatem jest nie tylko dobra zabawa ale i zaskoczenie.

„Improwizowane” nie oznacza jednak „niedopracowane” - występy No i Fajnie zdecydowanie są spójne i doszlifowane. Zespół może pochwalić się nie tylko zapleczem aktorskim i improwizatorskim, ale talentami w innych dziedzinach - w swoich przedstawieniach wykorzystują m.in. muzykę i śpiew, ale i zdolności taneczne, sportowe i inne.

Stawiają na ciągły rozwój: występują głównie w repertuarze krótkich gier improwizowanych, również autorskich, będących dynamiczną i pełną emocji formą spektaklu. Nie tkwią jednak w jednej formule. Dwóch członków zespołu regularnie występuje w duecie prezentując publiczności w całej Polsce dłuższe, bardziej teatralne formy. Wszyscy razem mają już za sobą pierwsze próby długich form improwizowanych.

Jeśli dodać do tego, że aktorzy stawiają na niczym nieograniczoną kreatywność w eksplorowaniu kolejnych form improwizacji scenicznej, to nie powinno dziwić, że ich występy przyciągają tłumy widzów, a po każdym z nich przybywa im nowych fanów. Doceniają ich też krytycy - zespół zdobył 1 miejsce na przeglądzie impro X Toruńskie Spotkania Kultury Studenckiej, oraz 1 miejsce w Impro Sportach na VI Gdańskim Festiwalu „Podaj Wiosło”. Ponadto dwóch członków zespołu zostało mistrzami świata w konkursie Odyseja Umysłu - zwycięstwo przyniosło im wystawienie spektaklu na uniwersytecie Michigan w USA.

No i Fajnie tworzą: Leszek Ludwicki, Karol Ziółkowski, Marcin Kozłowski, Jakub „Suchy” Suchecki i Paula Kulik.

Na scenie AK PG Kwadratowa (Gdańsk, ul. Siedlicka 4) zobaczymy ich w sobotę, 14 kwietnia, 2018 r., o godz. 19. Bilety: w przedsprzedaży (do nabycia w biurze klubu, Bratniak, p. 211, w godz. 10-15 lub on-line) - normalny 15 zł, studencki 10 zł, w dniu wydarzenia - normalny 20 zł, studencki 15 zł.

Uwaga, konkurs! Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na występ No i Fajnie w Kwadratowej, 14 kwietnia 2018 r.


Aby je otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:


Ile osób tworzy zespół No i Fajnie?


Poprawne odpowiedzi, wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem, oraz adresem e-mail należy przesłać na adres konkurs@gdansk.pl. Zaproszenia powędrują do pierwszych trzech osób, które przyślą poprawne odpowiedzi. Konkurs trwa do piątku, 13 kwietnia, 2018 r., do godz. 12.


Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu „No i Fajnie w Kwadratowej - konkurs” jest portal www.gdansk.pl oraz Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej.

2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.

3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.

4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.

5. Udział w konkursie polega zgłoszeniu się drogą elektroniczną na adres konkurs@gdansk.pl, w jak najszybszym czasie.

6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.

7. Nagrodą w konkursie jest podwójne zaproszenie na występ No i Fajnie w Kwadratowej.

8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.

9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail.

10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.

11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze