• Lotos PKH Gdańsk ogrywa GKS Tychy. Pięć goli w siatce mistrza Polski i wicelidera ekstraligi

W 34. minucie hokeiści Lotos PKH Gdańsk prowadzili 3:0, dwadzieścia minut później było 3:3. Bramkami w 56. i 59. minucie zapewnili sobie zwycięstwo nad GKS Tychy 5:3. Gdańszczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli Polska Hokej Lidze.
04.10.2019
Hokeiści Lotos PKH Gdańsk w sześciu meczach zdobyli aż 14 punktów. Na zdjęciu podczas wcześniejszego spotkania z najsłabszym w lidze Naprzodem Janów

W piątek, 4 października, wieczorem około 1800 widzów zebranych na trybunach w hali Olivia nie mogło narzekać na emocje. Gdańszczanie od początku ruszyli do ataków, pierwszego gola zdobyli w 13. minucie po strzale Szymona Marca, gdy na lodowisku było po czterech zawodników.

W całym meczu hokeiści obu drużyn aż 17 razy siadali na ławce kar, w tym goście z Tychów - 10-krotnie. Za każdym razem na dwie minuty.

W przewadze podopieczni trenera Marka Ziętary zdobywali kolejne dwa gole a tego na 3:0 grając pięciu na trzech.

Mistrzowie Polski zdołali doprowadzić do wyrównania, gdańszczanie jednak błyskawicznie odzyskali prowadzenie. Ostatniego gola zdobyli w 59. minucie po strzale do pustej bramki - wcześniej trener gości wycofał z bramki Johna Murray'a.

Lotos PKH Gdańsk - GKS Tychy 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

1:0 Szymon Marzec - Tomasz Pastryk (12:45)
2:0 Josef Vitek - Jan Steber - Ladislav Havlik (27:57) 5/4
3:0 Josef Vitek - Ladislav Havlik - Petr Polodna (33:20) 5/3
3:1 Aleksiej Jefimienko - Adam Bagiński - Jarosław Rzeszutko (38:55)
3:2 Christian Mroczkowski - Denis Akimoto - Jarosław Rzeszutko (43:59) 5/4
3:3 Michael Cichy - Bartosz Ciura - Bartłomiej Jeziorski (53:51)
4:3 Ladislav Havlik - Josef Vitek - Petr Polodna (55:58)
5:3 Aleksandr Gołowin - Władisław Jełakow - Konstantin Tesliukiewicz (58:53) do pustej bramki

Lotos PKH: Fucik - Bilcik, Havlik, Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Krasowski; Jełakow, Rożkow, Gołowin; Pastryk, Lehmann - Danieluk, Popow, Marzec; Naróg, Szurowski - Stasiewicz, Mocarski, Smal

GKS: Murray - Ciura, Novajovsky, Jefimienko, Komorski, Klimienko - Kotlorz, Bryk, Jeziorski, Galant, Witecki - Pociecha, Gościński, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Kolarz, Akimoto, Bagiński, Rzeszutko, Kogut

Czołówka tabeli:

1. JKH GKS Jastrzębie      15 punktów   6 meczów      31:12
  2. GKS Tychy                     15                 7                    32:18
  3. Lotos PKH Gdańsk      14                 6                     37:12
  4. GKS Katowice                14                 5                     25:9

W piątek, 4 października, miał być rozegrany mecz JKS GKS Jastrzębie z GKS Katowice. Nie odbył się, gdyż gry odmówili hokeiści z Katowic po tym, jak podczas rozgrzewki ich kolega z zespołu Jaakko Turtiainen został zaatakowany i pobity przez pseudokibiców gospodarzy.

"Decyzję w tej sprawie podjął - za akceptacją Zarząd klubu - sztab trenerski i rada drużyny GKS-u Katowice. Stanowisko podyktowane było zaatakowaniem w trakcie przedmeczowej rozgrzewki jednego z naszych zawodników. GKS potępia wszelkie ataki agresji w sporcie" - napisali w oficjalnym komunikacie przedstawiciele GKS Katowice.