PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Life Plan - program stypendialny dla młodych ambitnych ludzi. Zgłoś się i wpłyń na swoje życie
Life Plan - program stypendialny dla młodych ambitnych ludzi. Zgłoś się i wpłyń na swoje życie
Warsztaty integracyjne, 12-dniowy obóz wakacyjny, wyprawa survivalowa, warsztaty rozwojowe, sesje indywidualne z trenerami Metody Biegun - to wszystko czeka na 14-17 latków w trudnej sytuacji życiowej. Organizator programu Life Plan, czyli Fundacja Marka Kamińskiego na zgłoszenia do konkursu czeka do 10 maja.
Uczestnicy programu w ciągu ośmiu miesięcy biorą udział m.in. w warsztatach integracyjnych, 12-dniowym obozie wakacyjnym, wyprawie survivalowej, warsztatach rozwojowych, sesjach indywidualnych z trenerami Metody Biegun
Uczestnicy programu w ciągu ośmiu miesięcy biorą udział m.in. w warsztatach integracyjnych, 12-dniowym obozie wakacyjnym, wyprawie survivalowej, warsztatach rozwojowych, sesjach indywidualnych z trenerami Metody Biegun
fot. Fundacja Marka Kamińskiego

 

Life Plan to 8-miesięczny program rozwojowo-motywacyjny oparty o Metodę Biegun autorstwa Marka Kamińskiego. Celem programu jest budowanie w dzieciach poczucia własnej wartości, co przyczyni się do realnego osiągania swoich celów.

- Life Plan to przede wszystkim poznanie samej siebie. Zastanowienie się nad tym kim jestem, kim chcę być i co w tym kierunku robię. Dzięki temu projektowi poznałam siebie. Wiem jakie mam w sobie wartości oraz wiem nad czym powinnam jeszcze pracować. Nic z tych rzeczy nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc tak wspaniałych trenerów z jakimi miałam szanse przez ten projekt przejść. To oni motywowali do działania, pokazywali inną drogę a w chwilach zwątpienia byli. Bezwzględnie mogliśmy w każdej chwili liczyć na ich pomoc i wsparcie - mówi 17-letnia Kaja, uczestniczka pierwszej edycji programu w 2018 roku. - Dzięki innym uczestnikom zrozumiałam, że to nie wokół mnie kręci się świat i aby coś osiągnąć zwyczajnie muszę o to rozsądnie zawalczyć. Lifeplan to jedna z najlepszych i najbardziej wartościowych rzeczy jaka przytrafiła mi się w moim życiu. I która owocować będzie przez kolejne jego lata. 

 

Marek Kamiński
Marek Kamiński i fundacja jego imienia są organizatorami programu stypendialnego Life Plan
fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

- W tegorocznej edycji pragniemy objąć wsparciem sto uczestników w wieku 14-17 lat, którzy w czasie ośmiu miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i będę go realizować - wyjaśnia Bożena Laskowska, koordynator programu Life Plan. - W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje. 

Program organizowany jest przez Fundację Marka Kamińskiego, która zajmuje się wspieraniem dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Uczestnikami mogą być młodzi ludzie w wieku od 14 do 17 lat z terenu całej Polski. Konkurs jest szczególnie skierowany do ambitnej młodzieży z domów dziecka, z rodzin wspieranych przez ośrodki pomocy społecznej, młodzieży o utrudnionym starcie lub niepełnosprawnych.

W ciągu 8 miesięcy uczestnicy biorą udział m.in. w warsztatach integracyjnych, 12-dniowym obozie wakacyjnym, wyprawie survivalowej, warsztatach rozwojowych, sesjach indywidualnych z trenerami Metody Biegun. 


Kliknij w grafikę, aby powiększyć

Life Plan_plakat maly

 


Aby zostać uczestnikiem programu trzeba wziąć udział w konkursie, w którym trzeba przygotować pracę na temat „Jaki jest Twój Biegun?” w formie:

  • pracy pisemnej,
  • prezentacji elektronicznej,
  • billboardu/plakatu/kolażu z opisem,
  • filmu, piosenki, wiersza, etc.

Jako Biegun potraktuj swoje marzenie, cel, do którego chcesz dążyć i je zrealizować. Następnie wydrukuj kartę zgłoszeniową oraz regulamin konkursu. Poproś rodzica/opiekuna o wypełnienie karty zgłoszeniowej i podpisanie regulaminu. Wyślij zgłoszenie (swoją pracę, wypełnioną kartę zgłoszeniową i podpisany regulamin) pocztą lub mailem na adres lifeplan@kaminski.pl

Termin składania prac mija 10 maja 2019 roku.

 

DOKUMENTY DO WYPEŁNIENIA:

Karta zgłoszeniowa do konkursu „Jaki jest Twój Biegun?”

Regulamin konkursu „Jaki jest Twój Biegun?”

Oświadczenie konkursu „Jaki jest Twój Biegun?”


Więcej o Metodzie Biegun, trenerach, zgłoszeniach do programu Life Plan, sponsorach na stronie www.marekkaminski.com.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl