PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Letnica. Radni dzielnicy zapraszają na wspólny spacer i rozmowy o Letnicy. To już dzisiaj!

Letnica. Radni dzielnicy zapraszają na wspólny spacer i rozmowy o Letnicy. To już dzisiaj!
Jako że piękna wakacyjna pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu w pomieszczeniach, radni dzielnicy Letnica postanowili zaprosić mieszkańców na spotkanie w plenerze. Rozmowy o pilnych potrzebach dzielnicy prowadzone będą podczas spaceru we wtorek, 20 lipca, od godz. 18.30.
Jesteś mieszkańcem Letnicy? Przyjdź na spacer i porozmawiaj z radnymi dzielnicy
Jesteś mieszkańcem Letnicy? Przyjdź na spacer i porozmawiaj z radnymi dzielnicy
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Radni wszystkich gdańskich dzielnic organizują w swoich siedzibach regularne dyżury. W ich trakcie może się zgłosić do nich ze sprawą, dotyczącą dzielnicy, każdy mieszkaniec. Marzena Kolmer, Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Letnica, postanowiła nieco odwrócić sytuację, i zamiast czekać aż mieszkańcy przyjdą do niej - wychodzi do nich.

We wtorek, 20 lipca, zaprasza mieszkańców do udziału w spacerze po dzielnicy, w trakcie którego będzie można omówić z nią, oraz innymi radnymi dzielnicy, różne kwestie dotyczące Letnicy.

Początek spotkania o godz. 18.30, przy ul. Uczniowskiej 22, a więc w miejscu, gdzie mieści się siedziba Rady Dzielnicy Letnica. Trasa spaceru to: ul. Michny, Stalowa, Starowiejska i Nowa Letnica.

- Chcielibyśmy porozmawiać o zagospodarowaniu dzielnicy: o terenach rekreacyjnych, o powstaniu Domu Sąsiedzkiego oraz o środkach finansowych przyznawanych przez Radę Miasta Gdańska do dyspozycji Rady Dzielnicy - informuje przewodnicząca Marzena Kolmer.

Letnica jest dzielnicą, która prężnie rozwija się od kilku lat - po tym, jak przeprowadzono tu proces rewitalizacji, a także wybudowano miejski stadion. Przybywa tu także mieszkańców. Nie wszyscy się jednak meldują w nowym miejscu zamieszkania, a tymczasem ma to bardzo duże znaczenie dla dzielnicy. Rada Dzielnicy otrzymuje bowiem co roku środki, z których może realizować m.in. projekty społeczne oraz niewielkie inwestycje infrastrukturalne. Wysokość przyznawanych przez Miasto środków jest uzależniona od liczby mieszkańców zameldowanych w danej dzielnicy. Im jest ich więcej tym więcej pieniędzy trafia do dyspozycji Rady Dzielnicy.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl