Leszek Możdżer gra dla osieroconych dzieci. Pomóż i Ty

To będzie wyjątkowe wydarzenie - dzisiaj (sobota, 4 czerwca) Leszek Możdżer wystąpi solo w klubie Stary Maneż w Gdańsku Wrzeszczu. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony jest na wsparcie Funduszu Dzieci Osieroconych.
04.06.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Stary Maneż we Wrzeszczu w ciągu kilku miesięcy stał się jedną z najważniejszych scen koncertowych w Gdańsku. Na zdjęciu - występ Zbigniewa Wodeckiego.

- Podarujmy osieroconym dzieciom wiele uśmiechów! - apelują organizatorzy koncertu „Podaruj dzieciom uśmiech”, który odbędzie w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Starym Maneżu (Gdańsk, ul. Słowackiego 23). Wyjątkowym gościem wieczoru będzie charyzmatyczny pianista i kompozytor - ceniony jazzman Leszek Możdżer.

Artysta zagra swoje solowe kompozycje podczas koncertu charytatywnego dla osieroconych dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji Hospicyjnej. Działający przy fundacji Fundusz Dzieci Osieroconych w tym roku obchodzi jubileusz swojej działalności - od dziesięciu lat dba o uśmiech, poczucie bezpieczeństwa i socjalnej stabilizacji dzieci, którym umarł ktoś bliski. Fundacja działa nie tylko na Pomorzu, prowadzi także wiele akcji ogólnopolskich. Od początku swojego istnienia utworzony przy niej Fundusz pomógł 7500 dzieciom z całej Polski, organizując przekazanie prezentów z okazji Świąt i Dnia Dziecka, wyjazdy wakacyjne, wsparcie stypendialne, szkolne wyprawki, pomoc psychologiczną w ramach programu „Tumbo Pomaga”, i wiele innych.

- Wystarczającym magnesem wieczoru niech będzie sama muzyka Leszka Możdżera. Gorąco na jego występ zapraszamy. Jednak nawet samego problemu osierocenia dzieci, jeśli nas bezpośrednio nie dotyczy, tak naprawdę jest bardzo trudno nie zauważać - mówią organizatorzy koncertu.

Wnętrze klubu podczas koncertów zazwyczaj wypełnione jest po brzegi. Publiczność - zwykle wyrobiona muzycznie i wymagająca.

Dla kogo gra Leszek Możdżer? Poznaj historię podopiecznych fundacji!

Iga miała siedem lat, kiedy umarł jej tata. Usłyszała, że musi być dzielna, więc nie płakała, bo dzielne dzieci nie płaczą. Na wiele lat straciła kontakt z własnymi uczuciami.

Tata Janka odszedł, kiedy chłopiec zaczynał naukę w gimnazjum. Z tego okresu zostało mu wspomnienie czarnej dziury. Jego młodsza siostra Anka zachowywała się normalnie i uczyła się dobrze. Kilka lat później spróbowała przestać żyć. Uratowana tak naprawdę wciąż żyć nie chce.

Mariusz przedwcześnie przestał być dzieckiem, kiedy odbył ostatnią rozmowę z konającą mamą. Tuż przed jej śmiercią, od ponoć nieprzytomnej, przyjął silny uścisk dłoni.

Gosia w ogóle nie chodzi do mamy na cmentarz, bo potem jest jej bardzo smutno.

Ewa i Martyna o mamie nie rozmawiają - umarła kilka miesięcy temu i jeszcze nikt w domu nie potrafi sobie z tym poradzić.

Agnieszka... Wiktoria... Każdego roku w Polsce przybywa około 16 tysięcy dzieci, które muszą żyć bez mamy, taty lub obojga rodziców.


Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety: 200-250 zł za miejsca siedzące, 100 zł za miejsca stojące. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na wsparcie Funduszu Dzieci Osieroconych.

TV

W maju kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Ergo Arenie!