PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#LekcjaZOOnline - Gdański Ogród Zoologiczny dzieli się w sieci ciekawostkami na temat zwierząt

#LekcjaZOOnline - Gdański Ogród Zoologiczny dzieli się w sieci ciekawostkami na temat zwierząt
Gdański Ogród Zoologiczny wychodzi z nową propozycją dla swoich gości. Na Facebook’u zoo pojawiły się krótkie lekcje online, które zaciekawić mogą wszystkich interesujących się światem zwierząt. Co więcej, internauci mogą zgłaszać swoje propozycje tematów, które miałby pojawić się podczas kolejnych internetowych prezentacji. Premiera nowego odcinka - zawsze w poniedziałek.
Ptasie pióra, ich budowa i zastosowanie - to tematy, które podjęte zostały w dwóch pierwszych odcinkach nowego cyklu edukacyjnego przegotowanego przez Gdański Ogród Zoologiczny
Ptasie pióra, ich budowa i zastosowanie - to tematy, które podjęte zostały w dwóch pierwszych odcinkach nowego cyklu edukacyjnego przygotowanego przez Gdański Ogród Zoologiczny
FB/Gdański Ogród Zoologiczny

#LekcjaZOOnline to nowy cykl kilkuminutowych filmów, które pojawiły się na profilu Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w mediach społecznościowych. Cykl edukacyjnych prezentacji tworzony jest przez edukatorów, pracowników gdańskiego zoo. Filmy emitowane są w poniedziałki, począwszy od 1 lutego br. Znajdziemy je nie tylko na Facebooku, ale również na kanale YouTube #ZOOGdańsk. 

- Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do zgłębiania biologicznych tajemnic - zachęcają edukatorzy z Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. 

W pierwszym z serii filmów edukatorka Sabina Kaszak opowiadała o tym, jak zbudowane są pióra ptaków. Nie zabrakło podstawowej wiedzy, jak i ciekawostek - związanych np. z informacjami na temat piór sów. Drugą lekcję można traktować jako kontynuację pierwszej, ponieważ ornitolożka Sabina Kaszak po raz kolejny opowiadała o ptasich piórach. 

Bohaterami trzeciego odcinka są żyrafy. To mieszkańcy gdańskiego zoo, którzy są bardzo chętnie odwiedzani przez gości ogrodu. Nic dziwnego, bo to wyjątkowe zwierzęta, których biologia kryje wiele ciekawostek. Jedną z nich jest fakt, że żyrafy używają swoich długich, blisko dwumetrowych szyj, które ważą ponad 200 kg, do walk o względy samic. Komu się poszczęści, od czasu do czasu może natknąć się na taką bitwę w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, wygląda to bardzo widowiskowo. 

 

ZOBACZ ODC. 3 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze