PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Legendarni Guns N' Roses wystąpią na gdańskim stadionie - z Axlem Rose i Slash'em!

Legendarni Guns N' Roses wystąpią na gdańskim stadionie - z Axlem Rose i Slash'em!
Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych świata, grupa Guns N' Roses wystąpi 20 czerwca 2017 r. na Stadionie Energa Gdańsk. Koncert będzie częścią trasy "Not In This Lifetime Tour 2017", która rozpocznie się pod koniec maja w Dublinie. Będzie to trzecia wizyta grupy w Polsce, ale po raz pierwszy fani nad Wisłą zobaczą na jednej scenie legendarnych muzyków GNR - wokalistę Axla Rose i gitarzystę Slasha!

Guns N' Roses w czerwcu 2017 r. zagra w Gdańsku!
Guns N' Roses w czerwcu 2017 r. zagra w Gdańsku!
gunsnroses.com

Grupa Guns N' Roses powstała w 1985 roku w Los Angeles. Ich debiutancki album "Appetite for Destruction" z 1987 r. znalazł ponad 30 milionów nabywców, dzięki czemu jest to najlepiej sprzedający się debiut w historii muzyki. Jednak ich najbardziej znane wydawnictwo to podwójna płyta "Use Your Illusion" z 1991 roku, na którą trafiły takie przeboje jak "Don't Cry", "November Rain", "Estranged" czy "Civil War". Po wydaniu tego albumu zespół osiągnął międzynarodowy sukces i zaczął zapełniać widzami stadiony na całym świecie. Do tej pory grupa wydała sześć płyt studyjnych, a łączna sprzedaż ich krążków na całym świecie przekroczyła 100 milionów egzemplarzy. Pomimo tego, że zespół czasy swojej największej popularności ma już za sobą, ich koncerty nadal cieszą się sporą frekwencją - w 2016 roku Guns N' Roses sprzedało 2 miliony biletów!

Guns N' Roses to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych świata, ale i jeden z najbardziej kontrowersyjnych. Przylgnęła do nich łatka "najbardziej niebezpiecznego zespołu świata". Byli znani ze swojego hedonistycznego podejścia do życia, wydawania ogromnych sum pieniędzy na swoje zachcianki, mieli problemy z narkotykami, a podczas ich koncertów zdarzały się zamieszki.

Z kolei wokalista Axl Rose słynął z tego, że przez jego spóźnienia koncerty zaczynały się nawet kilka godzin później, przez swoje kaprysy przerywał śpiewanie i schodził ze sceny, zdarzało się też, że nie przyjeżdżał wcale i zespół musiał odwoływać koncerty. Doprowadziło to w końcu do opuszczenia grupy przez kilku muzyków, ale Axl nie rozwiązał GNR i grał dalej z ciągle zmieniającym się składem. Wokalista przez lata zarzekał się, że nie widzi możliwości współpracy ze Slashem, ale pod koniec 2015 roku zaczęły pojawiać się nieoficjalne informacje mówiące o tym, że muzycy w końcu się pogodzili i chcą grać znowu razem. Plotki okazały się prawdą od kwietnia 2016 roku Gunsi koncertują z Axlem i Slashem w składzie.

Guns N’ Roses mieli do tej pory okazję wystąpić w Polsce dwukrotnie. Pierwszy raz grupa zawitała do naszego kraju 15 czerwca 2006 roku i zagrała na stadionie Legii w Warszawie. Największym zaskoczeniem dla fanów było to, że zespół… pojawił się na scenie pół godziny przed czasem! Drugi koncert Gunsów w Polsce miał miejsce 11 lipca 2012 roku na Stadionie Miejskim w Rybniku. Tym razem zespół spóźnił się 2,5 godziny, a wielu fanów narzekało na formę wokalną Axla. Jak będzie za trzecim razem? Przekonamy się o tym 20 czerwca 2017 roku na Stadionie Energa Gdańsk.

Ogólnodostępna sprzedaż biletów na koncert rozpocznie się w piątek, 9 grudnia o godzinie 10. Standardowe wejściówki będą dostępne w cenie 227- 456 zł, a pakiety VIP w cenie 1072 - 4756 zł.


Stadion Energa Gdańsk