Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Sparing i prezentacja zespołu Lechii. W piątek na Stadionie Energa Gdańsk

Pierwszy mecz ekstraklasy w sezonie 2018/19 piłkarze Lechii rozegrają 20 lipca na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Tydzień wcześniej - w piątek, 13 lipca - gdańszczanie sprawdzą się na Stadionie Energa Gdańsk w sparingu z greckim Asteras Tripolis. Po meczu, dokładnie o godz. 19.10, odbędzie się prezentacja biało-zielonych. Mecz biletowany, prezentacja bezpłatna.

Sparing i prezentacja zespołu Lechii. W piątek na Stadionie Energa Gdańsk
A
A
data publikacji: 11 lipca 2018 r.
Ostatni mecz poprzedniego sezonu z Sandecją Nowy Sącz. Sławomir Peszko w akcji
Ostatni mecz poprzedniego sezonu z Sandecją Nowy Sącz. Sławomir Peszko w akcji
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Koniec wakacji w ligowej piłce w Polsce jest już bardzo bliski. Inaugurację ekstraklasy zaplanowano na 20 lipca. Pierwsi o punkty zagrają piłkarze Miedzi Legnica i Piasta Gliwice, ktorych spotkanie wyznaczono na godz. 18.00. Drugim meczem sezonu 2018/19 będzie spotkanie Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk. 

Biało-zieloni do sezonu przygotowywali się na dwóch zgrupowaniach: w Cetniewie i Opalenicy, na ostatnie szlifowanie formy powrócili do Gdańska. Od wtorku, 10 lipca, trenują na miejscu. 

- Teraz skupiamy się na odzyskiwaniu świeżości, schodzimy z obciążeń. Chcemy, by zawodnicy byli gotowi na pierwszy ligowy mecz. Cały czas będziemy jednak ciężko pracować, bo nasz mikro cykl składa się z różnych jednostek, które są zbliżone do wysiłku z dnia meczowego - mówi trener Lechii Piotr Stokowiec.

Do zespołu dołączył Sławomir Peszko, który uczestniczył w mistrzostwach świata, a po powrocie drużyny narodowej do kraju otrzymał tydzień wolnego.

Japonia - Polska: tylko najwierniejsi w gdańskiej Strefie Kibica, oklaski dla Peszki


Gdańszczan oprócz treningów czekają sesja zdjęciowa, badania, sparingi z Asterasem Tripolis i Gryfem Słupsk oraz prezentacja zespołu. 

Mecz towarzyski z Asterasem będzie przedostatnim sprawdzianem Lechii, a jednocześnie ostatnią okazją dla kibiców, by przed startem nowego sezonu LOTTO Ekstraklasy zobaczyć biało-zielonych w akcji. 

Asteras to piąta drużyna ubiegłego sezonu greckiej ekstraklasy, który w najwyżej klasie rozgrywkowej gra od 12 sezonów. Największym osiągnięciem było zajęcie trzeciego miejsca w sezonie 2014/2015 oraz dwukrotne występy w fazie grupowej Ligi Europy, gdzie mierzyli się m.in. z Tottenhamem Hotspur i Schalke 04.


Bilety na mecz

Początek spotkania Lechia - Asteras zaplanowano w piątek, 13 lipca, na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 17.00 (otwarcie bram o godz. 16.00). W przerwie i po meczu występy artystyczne - Baltica Cheerleaders i pokazy Football Freestyle. 

  • Ceny biletów: Trybuna Żółta – 10 zł
  • Strefa Prestige – 30 zł


Prezentacja bezpłatna

Po meczu - punktualnie o godz. 19.10 - rozpocznie się prezentacja. Najpierw przedstawieni zostaną młodzi piłkarze z Akademii Lechii Gdańsk, następnie pierwsza drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym. 

Wstęp na prezentację jest bezpłatny! O godz. 18:30, czyli w 75. minucie meczu, zostaną otwarte bramy dla kibiców, którzy będą chcieli zobaczyć tylko prezentację drużyny.

Wejściówki do pobrania od godz. 18:30 na stronie bilety.lechia.pl, w kasach biletowych (pawilon kasowy nr 2 przy parkingu P5), FanStore Lechia New Balance oraz we wszystkich punktach sprzedażowych.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl