• Lechia zakończyła zgrupowanie w Turcji, w sprzedaży bilety na ekstraklasę

Lechia zakończyła zgrupowanie w Turcji. W sprzedaży bilety i karnety na ekstraklasę

W czwartek, 19 stycznia, piłkarze Lechii w kończącym zgrupowanie w tureckim Side sparingu przegrali z piątym zespołem ligi czeskiej FC Hradec Králové 0:3. Dzień po wracają do Gdańska a tydzień później - na ligowe boiska. W sprzedaży są bilety i karnety na wiosenne mecze Biało-Zielonych w PKO BP Ekstraklasie.
19.01.2023
Piłkarze na boisku walczą o piłkę
Na zakończenie obozu przygotowawczego w Turcji piłkarze Lechii w spotkaniu z Czechami stracili trzy gole

Przygotowania Lechii do piłkarskiej wiosny

Przerwa zimowa w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się w połowie listopada. Tak wcześnie oczywiście ze względu na mistrzostwa świata, które odbywały się w Katarze. Lechia Gdańsk ostatnie spotkanie ligowe rozegrała 13 listopada, przegrywając na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:3

Przygotowania do rundy wiosennej Biało-Zieloni rozpoczęli 2 stycznia obozem w Cetniewie. Na jego zakończenie pokonali w sparingu Cartusię Kartuzy 5:1. W dniach 9-20 stycznia przebywali na zgrupowaniu w tureckiej miejscowości Side. Trener Marcin Kaczmarek do Turcji zabrał m.in. nowo pozyskanego z Pogoni Szczecin prawego obrońcę Jakuba Bartkowskiego (kontrakt do 30 czerwca 2025 roku), a w trakcie obozu do zespołu dołączył kolejny nowy gracz - austriacki napastnik Kevin Friesenbichler (umowa także do kończ czerwca 2025).

Trzy mecze w Turcji

Na zgrupowaniu w Side gdański zespół miał zaplanowane trzy test-mecze z wymagającymi zespołami. Wszystkie przegrali. 11 stycznia z siódmym zespołem ligi rumuńskiej Petrolul Ploieşti 0:2, cztery dni później z mistrzem Serbii Crveną Zvezdą 1:3, 19 stycznia z piątą drużyną czeskiej ligi Fortuny - Hradec Králové 0:3.

W tym ostatnim spotkaniu w 20. minucie boisko ze względu na kontuzję musiał opuścić Łukasz Zwoliński. Lechia przegrywała w tym momencie 0:1 po bramce strzelonej w 10. minucie. Po około dwóch kwadransach gry groźnie z dystansu uderzył Maciej Gajos, bramkarz Czechów nie dał się zaskoczyć. Za to tuż po przerwie - w 46 minucie - piłkę z siatki po raz drugi wyciągał Dusan Kuciak.

Dziesięć minut później było już 0:3. Trener Kaczmarek natychmiast dokonał czterech zmian w składzie, wszedł m.in. Friesenbichler. Obraz gry niestety nie zmienił się.

Lechia Gdańsk – FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

• 0:1 – Adam Gabriel (10′)
  • 0:2 – Matej Koubek (46′)
  • 0:3 – Matej Koubek (56′)

Lechia w pierwszej połowie: Kuciak – Brzęk, Nalepa, Maloča, Pietrzak - Tobers, Kubicki, Gajos, Conrado, Durmus - Zwoliński (22′ Paixão)

Lechia w drugiej połowie: Kuciak – Brzęk (78′ Piła), Nalepa, Maloča (56′ Castegren), Conrado - Tobers (56′ Biegański), Kubicki (56′ Terrazzino), Gajos (56′ Friesenbichler), Sezonienko, Durmus (69′ Diabaté) - Paixão

W Turcji gdańszczanie rozegrali trzy mecze, wszystkie przegrali. Zdobyli 1 gola, 8 stracili.

grafika stadionu i trybun

Bilety na mecz z Wisłą Płock, karnety na rundę wiosenną

Lechia pierwszy mecz o ligowe punkty w 2023 roku rozegra w niedzielę, 29 stycznia, o godz. 17.30. Rywalem na Polsat Plus Arenie Gdańsk będzie Wisła Płock. W sprzedaży są bilety na to spotkanie w cenie od 20 zł ulgowe i 35 zł normalne.

W razie jakichkolwiek pytań, klub prosi o kontakt na: bilety@lechia.pl.

Karnet WIOSNA

Na rundę wiosenną PKO BP Ekstraklasy obowiązują karnety z podziałem na kategorie. Obejmują dziewięć spotkań ligowych Lechii. Każdy kto już teraz kupi karnet WIOSNA, otrzyma w przeliczeniu 2,5 meczu gratis!

Karnety WIOSNA sprzedawane będą do spotkania z Radomiakiem Radom (24, 25 lub 26 lutego).

Inne zniżki na bilety

PAKIET KUMPELSKI zakłada, że przy zakupie minimum 3 biletów podczas jednej transakcji obowiązuje zniżka 20 proc.

Kibice mogą skorzystać z jednego bezpłatnego biletu w ciągu roku na mecz w ramach Karty Mieszkańca.

Posiadacze Gdańskiej Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na 25 proc. zniżki na zakup karnetów oraz 15 proc. zniżki na zakup biletów na poszczególne mecze.

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim