• Lechia - Zagłębie. Remis, ale szansa na mistrza ciągle istnieje

Lechia - Zagłębie. Remis, ale szansa na mistrza ciągle istnieje

W niedzielę, 12 maja, piłkarze Lechii na Stadionie Energa Gdańsk zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1. Po 35. kolejce biało-zieloni zajmują trzecie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy z dorobkiem 64 punktów.
12.05.2019
W Gdańsku było 1:1

Już w 2. minucie groźną akcję przeprowadzili piłkarze Lechii Gdańsk. Po podaniu Konrada Michalaka w sytuacji strzeleckiej znalazł się Flavio Paixao. Piłka minęła bramkę gości. Trzy minuty później zza pola karnego silnie uderzył Lukas Haraslin, jednak futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

W 11. minucie Haraslin minął Konrada Forenca, ale strzał z ostrego kąta odbił się od zewnętrznej części słupka.

Minutę później z odległości kilkunastu metrów piłkę nad bramką posłał Filip Mladenović.

W 24. minucie zaatakowało Zagłębie. Dusan Kuciak, po strzale Bartłomieja Pawłowskiego, odbił futbolówkę na rzut rożny.

Trzy minuty później Jarosław Kubicki oddał mocny strzał, jednak piłka odbiła się od obrońcy i przeleciała nad bramką gości.

Na dwie minuty przed końcem drugiej połowy gola zdobyli goście. W zamieszaniu pod bramką Lechii piłka trafiła do Lubomira Guldana, który pokonał Kuciaka.

Po przerwie obie drużyny skupiły się na budowaniu akcji w środku pola.

W 57. minucie w sytuacji podbramkowej znalazł się Paixao. Portugalczyk oddał strzał, jednak nie trafił czysto w piłkę i obrońcy gości zażegnali niebezpieczeństwa.

W 61. minucie po faulu na Haraslinie arbiter spotkania odgwizdał rzut wolny. Na strzał zdecydował się Daniel Łukasik, a futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Dwie minuty później biało-zieloni sprytnie rozegrali rzut wolny. Strzał Mladenovicia próbował poprawić Haraslin, jednak piłkę złapał Forenc.

Kilka minut później groźną akcję przeprowadzili goście. Z rzutu wolnego około 20 metrów przed bramką Lechii strzelał Filip Starzyński. Piłkę odbił stojący w murze Michał Nalepa.

W 77. minucie w polu karnym rywala najlepiej zachował się Michał Mak, który z kilkumetrowej odległości pokonał Forenca strzałem po ziemi. Minutę później niebezpieczny atak przeprowadzili piłkarze Zagłębia. Znakomicie zachował się Kuciak i wybił piłkę.

W 82. minucie po kontrataku świetną okazję do zdobycia bramki miał Patryk Lipski. Pomocnik Lechii zdecydował się jednak na podanie, a piłkę przejęli obrońcy gości.

Cztery minuty później po dośrodkowaniu Mladenovicia z rzutu rożnego przed szansą stanął Błażej Augustyn. Obrońca biało-zielonych minimalnie chybił. W doliczonym czasie gry było niebezpiecznie pod bramką Lechii, ale Nalepa wybił piłką z pola bramkowego.

Legia Warszawa zremisowała z Pognią Szczecin 1:1 a Piast Gliwice pokonał Jagiellonię Białytstok 2:1. I to Piast jest liderem (68 punktów), wyprzedza Legię (67) i Lechię (64).

W środę, 15 maja, biało-zieloni grają na wyjeździe z Lechem Poznań.

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Bramki: Michał Mak (77.) (Lechia) - Lubomir Guldan (44.) (Zagłębie)

Żółte kartki: Filip Mladenović (78.) (Lechia) - Lubomir Guldan (60.), Filip Jagiełło (75.), Bartosz Slisz (75.), Damian Oko (83.) (Zagłębie)

Lechia: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (88. Steven Vitoria), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski (61. Patryk Lipski) - Konrad Michalak (61. Michał Mak), Flavio Paixao (K), Lukas Haraslin