PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia wróciła z urlopów. Testy na Covid-19 - jeden piłkarz z wynikiem pozytywnym

Lechia wróciła z urlopów. Testy na Covid-19 - jeden piłkarz z wynikiem pozytywnym
W poniedziałek, 4 stycznia, piłkarze Lechii wrócili z urlopów. Pierwsze co na nich czekało to testy na Covid-19, wynik pozytywny stwierdzono u jednego z piłkarzy, który został odizolowany od reszty zespołu. Przygotowania do rundy wiosennej odbywają się na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29. Powrót na ligowe boiska 30 stycznia.
Stadion przy ul. Traugutta w poniedziałek, 4 stycznia 2021. Około godz. 13.30 na murawie zalegał śnieg
Stadion przy ul. Traugutta w poniedziałek, 4 stycznia 2021. Około godz. 13.30 na murawie zalegał śnieg
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

– Przed rundą jesienną zabrakowało nam okresu przygotowawczego, bo grając w finale Pucharu Polski późno skończyliśmy poprzedni sezon a zaraz po wznowieniu przygotowań okazało się, że w drużynie wykryto koronawirusa i musieliśmy przerwać zgrupowanie. Tym bardziej cieszę się, że teraz będę miał komfort pracy z zawodnikami przez cztery tygodnie zanim zagramy pierwszy mecz o punkty. To będzie na pewno okres wytężonej pracy i dalszego cementowania drużyny oraz wdrażania nowych zawodników. Chcemy po przerwie wrócić silniejsi i walczyć o pozycję w pierwszej czwórce, do której dziś tracimy cztery punkty. Wciąż jesteśmy też w grze o Puchar Polski i celujemy w trzeci finał tych rozgrywek z rzędu – zapowiada szkoleniowiec Biało-Zielonych Piotr Stokowiec.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Lechia rozegra 30 stycznia (sobota) na stadionie w Letnicy Jagiellonią Białystok.

Co piłkarzy czeka do tego czasu?

Ze względu na sytuację epidemiczną drużyna przez cały czas pozostaje w Gdańsku, zajęcia odbywać się będą na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Traugutta 29. Zawodnicy po urlopach wrócili w poniedziałek, 4 stycznia. Pierwszym punktem planu przygotowań były testy na Covid-19.

Testy dały wynik pozytywny u jednego z piłkarzy, który pozostanie na kwarantannie domowej i za kilka dni przejdzie dodatkowe badania. 

- Wyciągnęliśmy wnioski z letniego zgrupowania i dzięki temu znakomita większość zawodników może bez przeszkód przygotowywać się do rundy wiosennej zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Mamy też nadzieję, że nasz zawodnik, który teraz przebywa w izolacji, szybko wróci do zdrowia i dołączy do drużyny - powiedział Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Lechii.


Kalendarium przygotowań Lechii do rundy wiosennej:

  • 4 stycznia - testy na Covid-19, treningi indywidualne
  • 5 stycznia - badanie krwi, testy szybkościowe, trening grupowy
  • 6 stycznia - testy wydolnościowe, trening grupowy
  • 7-29 stycznia - treningi 
  • 9 stycznia - gra wewnętrzna
  • 15 stycznia - sparing z Sokołem Ostróda
  • 19 stycznia - sparing z Wartą Poznań
  • 22 stycznia - sparing z Wisłą Płock

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl