PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Lechia świętuje trzecie miejsce i Puchar Polski. Feta na Długim Targu: kibice, piłkarze, trenerzy...
Lechia świętuje trzecie miejsce i Puchar Polski. Feta na Długim Targu: kibice, piłkarze, trenerzy...
W niedzielę, 19 maja, po zwycięskim meczu z Jagiellonią Białystok i ceremonii rozdania medali na Stadionie Energa Gdańsk piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii pojechali odkrytym autokarem ulicami Gdańska. Na Długim Targu czekał tłum fanów.
Piotr Stokowiec na Długim Targu
Piotr Stokowiec na Długim Targu
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

- To piękny sezon zwieńczony pięknym sukcesem i ten mecz był kwintesencją tych ostatnich miesięcy. Wiedzieliśmy, że Legia przegrywa i brakuje nam jednej bramki, więc mecz był otwarty i mógł się podobać. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z tego sezonu - mówił po niedzielnym meczu z Jagiellonią Białystok, kończącym sezon 2018/2019 trener Lechii Piotr Stokowiec.

Lechia pokonała Jagiellonię. Po Pucharze Polski, jest trzecie miejsce w ekstraklasie - to najlepszy sezon w historii


Lechia zdobyła Puchar Polski. W niedzielę, 19 maja, na Stadionie Energa Gdańsk rozgrywała ostatni mecz ekstraklasy. Szanse na tytuł mistrza Polski biało-zieloni stracili wcześniej, do końca walczyli jednak o wicemistrzostwo. W ostatnim meczu sezonu wygrali z Jagiellonią Białystok 2:0, ale to do srebrnego medalu nie starczyło. Zabrakło niewiele, ale Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski wywalczone w jednym sezonie, to największy sukces w historii klubu. 

Po meczu z Jagiellonią na Stadionie Energa Gdańsk odbyła się ceremonia wręczenia medali. Potem piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii pojechali odkrytym autokarem ulicami Gdańska. Trasa przejazdu przebiegała od stadionu, przez ul. Marynarki Polskiej, Węzeł Kliniczna, al. Zwycięstwa, ulicami Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie, aż na Długi Targ pod Fontanną Neptuna. Tutaj na piłkarzy i trenera Stokowca czekały tysiące fanów, którzy sukces świętowali przy głośnym dopingu, huku petard i błyskach odpalanych rac. 

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE ŚWIETOWANIA NA DŁUGIM TARGU

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl