PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia rozegra w Gdańsku hitowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski

Lechia rozegra w Gdańsku hitowy mecz ćwierćfinału Pucharu Polski
Już tylko osiem piłkarskich drużyn zostało w walce o Puchar Polski na rok 2020. W czwartek, 12 grudnia, w Warszawie rozlosowano pary meczów ćwierćfinałowych. Najciekawsze starcie będą mogli zobaczyć kibice w Gdańsku, gdzie obrońca trofeum podejmie Piasta Gliwice, aktualnego mistrza Polski.
To będzie szlagierowy mecz. Lechia czterokrotnie w tym roku mierzyła się z Piastem Gliwice, trzy razy wygrywając. Jedyna porażka zdarzyła się w kwietniu w Gdańsku i była bardzo bolesna, Biało-Zieloni stracili pozycję lidera w rundzie finałowej Ekstraklasy
To będzie szlagierowy mecz. Lechia czterokrotnie w tym roku mierzyła się z Piastem Gliwice, trzy razy wygrywając. Jedyna porażka zdarzyła się w kwietniu w Gdańsku i była bardzo bolesna, Biało-Zieloni stracili wówczas pozycję lidera w rundzie finałowej Ekstraklasy. Nz. Karol Fila w zaciętej walce o piłkę z zawodnikiem Piasta
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Co do terminu meczu, na razie wiadomo jedynie, że odbędzie się między 10 a 19 marca 2020 r. Jego wynik zadecyduje o tym, kto zagra w półfinale - w Pucharze Polski nie ma bowiem spotkań rewanżowych.

W tym roku kalendarzowym Lechia w sumie czterokrotnie grała z Piastem Gliwice i trzy razy skończyło się zwycięstwem gdańszczan. W marcu br. w Gdańsku było 2:0 dla Biało-Zielonych w meczu Ekstraklasy sezonu 2018/2019. W lipcu w Gliwicach odbył się mecz o Superpuchar Polski, wygrany przez Lechię 3:1. Pod koniec sierpnia kolejny mecz w Gliwicach - tym razem ligowy - również wygrali gdańszczanie, 2:1.

Jeden mecz zakończył się zwycięstwem Piasta. Było to w kwietniu, na boisku w Gdańsku. Piast wygrał wówczas 2:0, przez co Lechia straciła pozycję lidera w rundzie finałowej Ekstraklasy.

Losowanie par ćwierćfinału Pucharu Polski odbyło się 12 grudnia, w warszawskiej siedzibie PZPN. W tej fazie rozgrywek czekają nas następujące mecze:

  • Miedź Legnica - Legia Warszawa 
  • GKS Tychy - Cracovia 
  • Stal Mielec - Lech Poznań
  • Lechia Gdańsk - Piast Gliwice

 

Lechia jest zdobywcą Pucharu Polski w 2019 r., w związku z czym gra obecnie jako obrońca trofeum. Biało-Zieloni awansowali do ćwierćfinału po dramatycznym meczu z Zagłębiem Lubin, rozegranym w Gdańsku. Lechia przegrywała 0:2, by ostatecznie wygrać 3:2. 

Piast Gliwice awansował do ćwierćfinału, pokonując 2:0 znacznie łatwiejszego przeciwnika - drugą drużynę Legii Warszawa, która na co dzień gra w 3. lidze. 

Starcie Lechii z Piastem będzie w 1/4 finału Pucharu Polski meczem zdecydowanie najatrakcyjniejszym, bowiem aktualny posiadacz Pucharu Polski podejmie na swoim boisku aktualnego mistrza Polski. Obie drużyny również w tym sezonie należą do czołówki Ekstraklasy. 

W Pucharze Polski grają jeszcze trzy inne zespoły z Ekstraklasy: Legia Warszawa, Cracovia i Lech Poznań. Każdy z nich zmierzy się jednak z przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej. Starcie Lechii z Piastem jest więc traktowane jako szlagier dotychczasowych rozgrywek.

 

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl