Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lechia poznała rywala w Pucharze Polski. O finał zagra na wyjeździe

W piątek, 15 marca, w południe odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski. Lechia Gdańsk zagra z Rakowem Częstochowa, który wyeliminował Legię Warszawa, a Jagiellonia Białystok zmierzy się z Miedzią Legnica. Mecze zaplanowano na 10 kwietnia.

Lechia poznała rywala w Pucharze Polski. O finał zagra na wyjeździe
A
A
data publikacji: 15 marca 2019 r.
Tylko jeden mecz dzieli Lechię od awansu do finału Pucharu Polski
Tylko jeden mecz dzieli Lechię od awansu do finału Pucharu Polski
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Do półfinału Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 dotarły trzy zespoły z ekstraklasy, jeden z pierwszej ligi. Lechia Gdańsk po 25. kolejkach jest liderem ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zajmuje aktualnie czwarte miejsce, Miedź Legnica - 12. Raków Częstochowa prowadzi w pierwszej lidze z różnicą 11 punktów nad następnym zespołem.

Formuła rozgrywek Pucharu Polski została zmieniona w porównaniu do poprzedniej edycji. O awansie do kolejnej rundy decyduje jedno spotkanie, a nie - jak poprzednio - dwa, czyli mecz i rewanż. Jeśli do rozstrzygnięcia nie wystarczy regulaminowych 90 minut, zarządzona jest dogrywka, a po niej rzuty karne.

Przed rozpoczęciem losowania wiadomo było, że zespół z niżej klasy rozgrywkowej będzie grał u siebie. Natomiast dodatkowe losowanie decyduje o tym, kto będzie gospodarzem w rywalizacji zespołów z ekstraklasy.

Losowanie par odbyło się w piątek, 15 marca, o godz. 12.00. Lechia zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, który w ćwierćfinale po dogrywce wyeliminował mistrza Polski Legię Warszawa, a Jagiellonia Białystok podejmie Miedź Legnica.

Mecze zaplanowano na 10 kwietnia. Ewentualne dodatkowe terminy to 9, 16 i 17 kwietnia. Finał tradycyjnie odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Puchar Polski to nie tylko trofeum, które trafi do klubowej gabloty i możliwość gry w eliminacjach europejskich pucharów. To także duże pieniądze. Zwycięzca otrzyma 3 mln zł a finalista - pół miliona zł. Pula nagród w całym PP wynosi 6,26 mln.


W ćwierćfinałach Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:1, Jagiellonia Białystok pokonała Odrę Opole 2:0, Raków Częstochowa wyeliminował Legię Warszawa po dogrywce 2:1, Miedź Legnica na wyjeździe zwyciężyła Puszczę Niepołomice 1:0.

 

 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl