PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia poznała rywala w Pucharze Polski. O finał zagra na wyjeździe

Lechia poznała rywala w Pucharze Polski. O finał zagra na wyjeździe
W piątek, 15 marca, w południe odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski. Lechia Gdańsk zagra z Rakowem Częstochowa, który wyeliminował Legię Warszawa, a Jagiellonia Białystok zmierzy się z Miedzią Legnica. Mecze zaplanowano na 10 kwietnia.
Tylko jeden mecz dzieli Lechię od awansu do finału Pucharu Polski
Tylko jeden mecz dzieli Lechię od awansu do finału Pucharu Polski
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Do półfinału Pucharu Polski w sezonie 2018/2019 dotarły trzy zespoły z ekstraklasy, jeden z pierwszej ligi. Lechia Gdańsk po 25. kolejkach jest liderem ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zajmuje aktualnie czwarte miejsce, Miedź Legnica - 12. Raków Częstochowa prowadzi w pierwszej lidze z różnicą 11 punktów nad następnym zespołem.

Formuła rozgrywek Pucharu Polski została zmieniona w porównaniu do poprzedniej edycji. O awansie do kolejnej rundy decyduje jedno spotkanie, a nie - jak poprzednio - dwa, czyli mecz i rewanż. Jeśli do rozstrzygnięcia nie wystarczy regulaminowych 90 minut, zarządzona jest dogrywka, a po niej rzuty karne.

Przed rozpoczęciem losowania wiadomo było, że zespół z niżej klasy rozgrywkowej będzie grał u siebie. Natomiast dodatkowe losowanie decyduje o tym, kto będzie gospodarzem w rywalizacji zespołów z ekstraklasy.

Losowanie par odbyło się w piątek, 15 marca, o godz. 12.00. Lechia zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, który w ćwierćfinale po dogrywce wyeliminował mistrza Polski Legię Warszawa, a Jagiellonia Białystok podejmie Miedź Legnica.

Mecze zaplanowano na 10 kwietnia. Ewentualne dodatkowe terminy to 9, 16 i 17 kwietnia. Finał tradycyjnie odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Puchar Polski to nie tylko trofeum, które trafi do klubowej gabloty i możliwość gry w eliminacjach europejskich pucharów. To także duże pieniądze. Zwycięzca otrzyma 3 mln zł a finalista - pół miliona zł. Pula nagród w całym PP wynosi 6,26 mln.


W ćwierćfinałach Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:1, Jagiellonia Białystok pokonała Odrę Opole 2:0, Raków Częstochowa wyeliminował Legię Warszawa po dogrywce 2:1, Miedź Legnica na wyjeździe zwyciężyła Puszczę Niepołomice 1:0.

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl