PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Lechia z Piastem ma jeden cel: zwycięstwo. Dzieci, uczniowie, studenci na mecz wejdą za darmo

Lechia z Piastem ma jeden cel: zwycięstwo. Dzieci, uczniowie, studenci na mecz wejdą za darmo
Czy mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice będzie hitem 27. kolejki ekstraklasy? Powinien, bo grają pierwszy z trzecim zespołem w tabeli. - Spodziewam się dobrego meczu taktycznego - mówi Piotr Stokowiec, trener gdańszczan. Spotkanie odbędzie się w piątek, 29 marca, o godz. 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk.
Czy Artur Sobiech się przełamie i strzeli gola dla Lechii?
Czy Artur Sobiech się przełamie i strzeli gola dla Lechii?
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Lechia jest liderem, ma 53 punkty, znakomity bilans bramek 40:21 (najmniej straconych goli w ekstraklasie).

Piast jest trzeci w tabeli z 46 punktami, z bilansem bramkowym 40:27 a do Gdańska przyjedzie z serią pięciu kolejnych zwycięstw na koncie.

 

Ostatnich 5 meczów Lechii:

 • 0:0 z Koroną Kielce na wyjeździe
 • 1:0 z Wisłą Kraków u siebie
 • 1:2 z Zagłębiem Lubin na wyjeździe
 • 1:1 z Wisłą Płock u siebie
 • 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec na wyjeździe

Ostatnich 5 meczów Piasta:

 • 4:0 z Lechem Poznań u siebie
 • 2:1 z Arką Gdynia na wyjeździe
 • 2:0 ze Śląskiem Wrocław u siebie
 • 2:0 z Górnikiem Zabrze na wyjeździe
 • 2:1 z Miedzią Legnica u siebie


W ostatnich pięciu meczach ligowych Lechia zdobyła 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka), Piast aż 15 (komplet 5 wygranych).

- Te wyniki przerosły nasze oczekiwania - przyznaje Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Piasta. - Mogliśmy liczyć na zdobycz punktową, mogliśmy sobie wymarzyć taką serię zwycięstw. Chcemy to kontynuować, by w dalszym ciągu zdobywać punkty.

Lechia z Piastem zagrają na Stadionie Energa Gdańsk w piątek, 29 marca, o godz. 20.30.

- Patrząc na tabelę, można powiedzieć, że to jest jeden z najtrudniejszych meczów w tej rundzie zasadniczej. Takie spotkania nakręcają drużynę i nie trzeba jakoś specjalnie motywować zawodników - zaznacza Fornalik. - Chcemy grać w piłkę i kreować sobie sytuacje, ale przy tym musimy być czujni i jeszcze bardziej uczuleni na atuty Lechii, które bez wątpienia posiada. To, że zajmuje pierwsze miejsce i ma tyle punktów na swoim koncie ma swoją wymowę.

- Piast przechodzi podobną metamorfozę do nas. Nie jestem zaskoczony ich pozycją. Mają dobrego trenera (Waldemar Fornalik to były selekcjoner reprezentacji Polski - red.), dobry sztab, są bardzo konsekwentni. Pokazują jak skutecznie grać i jak punktować. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie - ocenia trener Lechii Piotr Stokowiec. - To mocny rywal, zasłużyli sobie na szacunek w tym sezonie. My również mamy swój plan na to spotkanie. Spodziewam się dobrego meczu taktycznego. Jako drużyna jesteśmy gotowi, by w końcówce sezonu grać dobre mecze, by stawić czoło najlepszym drużynom. Nie chcę deklarować żadnych wyników, na pewno będziemy przygotowani pod względem, mentalnym fizycznym i organizacji gry.

- Na pewno to będzie batalia, bo oni, tak jak my, są bardzo silni fizycznie. Możemy spodziewać się wielu pojedynków, takich typowo męskich, ale jesteśmy na to gotowi - dodaje Błażej Augustyn, filar defensywy biało-zielonych, który przedłużył kontrakt z Lechią o rok. - Jestem w wieku, w którym każdy rok kontraktu daje zabezpieczenie mi, a także mojej rodzinie. Dlatego jestem szczęśliwy. Umowa przedłużyła się automatycznie przez rozegranie odpowiedniej liczby minut.

Czy do składu wróci Patryk Lipski, który przez ostatnie tygodnie leczył kontuzję?

- Jest coraz lepiej, ale rehabilitacja nie przebiega tak, jak byśmy chcieli. Pod znakiem zapytania jest zabranie go do meczowej osiemnastki - przyznaje trener Stokowiec.

 

Na mecz z Piastem dzieci, uczniowie i studenci do 26 roku życia wejdą za darmo
Na mecz z Piastem dzieci, uczniowie i studenci do 26 roku życia wejdą za darmo
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Dzieci, Uczniowie i Studenci wejdą za darmo

Klub Lechia zapraszamy wszystkie dzieci, uczniów oraz studentów (do 26. roku życia) do bezpłatnego udziału w meczu Lechii z Piastem.

 • dla grup niezorganizowanych - przy zakupie biletu wystarczy użyć kodu "LECHISTA". Aby otrzymać darmowy bilet, należy przesłać na bilety@lechia.pl skan lub zdjęcie ważnej legitymacji. Promocja obowiązuje na wszystkie sektory trybuny żółtej, zielonej i niebieskiej.
 • dla grup zorganizowanych - należy przesłać wypełniony formularz najpóźniej do godz. 12.00 w dniu meczu na adres mailowy KupBilet@Lechia.pl.

Bilety przesyłane będą drogą mailową do wydruku własnego lub można będzie je odebrać w dniu meczu w kasie technicznej przy parkingu P5, która czynna będzie od godz. 18.30.

 

KONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Dla naszych Czytelników mamy 2 podwójne bilety na mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice w piątek, 28 marca 2019 roku, o godz. 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk. Trzeba odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

PYTANIE:

Ile goli w dotychczasowych meczach ekstraklasy w sezonie 2018/2019 zdobyli piłkarze Lechii?

Odpowiedzi z podaniem własnego imienia i nazwiska należy przesyłać do piątku, 29 marca 2019 roku, do godz. 12.00 na adres e-mail: portal@gdansk.pl. Zwycięzcy otrzymają bilety drogą elektroniczną na adres mail, z którego została wysłana odpowiedź na zadane pytanie konkursowe. 

REGULAMIN KONKURSU

 1. Organizatorem konkursu "Wygraj bilety na mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice" są Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub Lechia Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres portal@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: "LECHIA".
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice w piątek, 29 marca 2019 roku, o godz. 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora portal@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji, zwycięzcą ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem konkursu i akceptacją jego treści, a także wyrażeniem zgody przez osoby uczestniczące na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych niezbędnych do realizacji konkursu, w tym wysłanych w mailu do redakcji.

 

 

Wypowiedź trenera Waldemara Fornalika z oficjalnej strony Piasta Gliwice

 

CZYTAJ TAKŻE:

Piotr Stokowiec o Gdańsku: świetne miejsce do życia, chcę z Lechią zrobić coś wielkiego. ROZMOWA

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl