PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Lechia ma nowego bramkarza. Z nr 1 grać będzie Zlatan Alomerović z Serbii
Lechia ma nowego bramkarza. Z nr 1 grać będzie Zlatan Alomerović z Serbii
Ma 187 cm wzrostu i 85 kg wagi. Ostatni sezon spędził w Koronie Kielce, w której w ekstraklasie rozegrał 21 meczów. 26-letni serbski bramkarz podpisał z gdańskim klubem 3-letni kontrakt. - Myślę, że Lechia jest kolejnym dobrym krokiem w karierze. Wierzę, że osiągnę tutaj sukcesy - mówi Zlatan Alomerović
Zlatan Alomerović z koszulką Lechii
Zlatan Alomerović z koszulką Lechii
fot. Lechia Gdańsk

Zlatan Alomerović na początku swojej kariery piłkarskiej grał w drużynach juniorskich TuS Heven 09/67, SV Bommern 05, SV Herbede 1916, FSV Witten 07/32 skąd w 2006 roku trafił do Borussii Dortmund. W klubie z Signal Iduna Park serbski bramkarz (ma także niemiecki paszport) występował przez dziewięć lat, grając w zespołach juniorskich i rezerwach niemieckiego klubu. W 2015 roku trafił do 1.FC Kaiserslautern, gdzie spędził jeden rok.

W sezonie 2016/17 pozostawał bez klubu.

W czerwcu 2017 roku trafił do Korony Kielce, w której barwach w ostatnim sezonie ekstraklasy rozegrał 21 spotkań, zachowując dziewięć razy czyste konto. Alomerović obronił także trzy rzuty karne.

Serb otrzymał koszulkę z nr 1. 

-  Myślę, że Lechia jest kolejnym dobrym krokiem w karierze. Wierzę, że osiągnę tutaj sukcesy. Numer jeden na koszulce jest dla mnie bardzo ważny, chciałem go, ale nie daje mi on miejsca w wyjściowym składzie - mówił po podpisaniu kontraktu. - Dużo o Lechii, o Gdańsku opowiadał mi Antonio Colak (Chorwat w seoznie 2014/15 był piłkarzem gdańskiego klubu - red.), który jest moim przyjacielem. Nie miałem okazji jeszcze zobaczyć miasta z bliska, ale widziałem zdjęcia. Wiem, że będzie mi tu dobrze.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl