PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia - Legia Warszawa. Ostatni mecz w sezonie na Stadionie Energa Gdańsk

Lechia - Legia Warszawa. Ostatni mecz w sezonie na Stadionie Energa Gdańsk
- Chcemy zagrać również dla kibiców. Chcemy stworzyć widowisko, atrakcyjne spotkanie - mówi trener Lechii Piotr Stokowiec przed meczem z Legią Warszawa w środę, 15 lipca. - Legia zawsze była atrakcyjnym przeciwnikiem bez względu na to, jaki skład personalny wystawi - dodaje szkoleniowiec gdańszczan. Początek na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 20.30. Sprawdź jak dojechać na mecz.
Lechia z Legią ostatnio grała na początku marca, tuż przed pandemią. Biało-zieloni przegrali 0:2
Lechia z Legią ostatnio grała na początku marca, tuż przed pandemią. Biało-zieloni przegrali 0:2
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Legia Warszawa już jest mistrzem Polski, Lechia Gdańsk miejsca na podium nie zdobędzie, ale ciągle ma szansę na ponowne zdobycie Pucharu Polski. W środę, 15 lipca oba zespoły zmierzą się na Stadionie Energa Gdańsk. Będzie to ostatnie spotkanie biało-zielonych w tym sezonie przed własną publicznością. 

Robert Lewandowski i reprezentacja Polski zagrają jesienią dwa mecze w Gdańsku 


Piotr Stokowiec, trener Lechii:

- Legia w zasadzie już rozpoczęła przygotowania do następnego sezonu. My jesteśmy na innym etapie, przed nami najważniejsze mecze. Będziemy się trzymali swojego planu a Legia zawsze była atrakcyjnym przeciwnikiem bez względu na to, jaki skład personalny wystawi.

Nasz cel sportowy to czwarte miejsce i chcemy go osiągnąć. Chcemy w końcówce sezonu zagrać jak najlepiej. Mecz sezonu przed nami, czyli finał Pucharu Polski, chcemy się do tego jak najlepiej przygotować. Natężenie meczów jest dość intensywne, być może ktoś odpocznie przed tym finałem, być może ktoś dostanie więcej minut. Chcemy wyjść takim składem, który zapewni nam trzy punkty i spowoduje, że drużyna będzie w dobrej dyspozycji.

Mecz z Legią to zwieńczenie sezonu w Gdańsku. Kibice na pewno liczą na dobre widowisko, na zobaczenie drużyny. Chcemy zagrać również dla nich, chcemy stworzyć widowisko, atrakcyjne spotkanie.

Aleksandar Vuković, trener Legii:

- Zabieramy do Gdańska grupę siedemnastu piłkarzy. Wśród nich będzie dużo zawodników, którzy w tym sezonie już grali i są doświadczeni. Szykuje się jeden debiut. Radek Cielemęcki (pomocnik, rocznik 2003 red.) zagra od początku. Przed nami jeszcze mecz z Pogonią i to też będzie okazja, by dać szansę młodym zawodnikom. Chodzi też o to, aby dać więcej możliwości pokazania się zawodnikom, którzy grali mniej, nieważne czy są młodzi czy starsi. Damian Warchoł i Nikodem Niski (odpowiednio 25 i 18 lat - red.) są zgłoszeni na mecz i będą brani pod uwagę.

Już pracujemy i oprócz przygotowania się do meczu z Lechią, planujemy wiele w kontekście tego, co zaraz będzie przed nami. Decyzja o odpoczynku dla najbardziej eksploatowanych zawodników została podjęta z tego względu. Przed końcem miesiąca wrócimy do zajęć i będziemy dalej pracować i kontynuować naszą podróż. Następny cel przed nami to kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

Mecz Lechii z Legią rozpocznie się o godz. 20.30. Na Stadionie Energa Gdańsk może zasiąść maksymalnie 9 272 kibiców. Bilety można kupować na stronie bilety.lechia.pl, w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz w nowej aplikacji mobilnej. Transmisja telewizyjna w Canal+Premium. 


Dwóch z Lechii nominowanych

Tymczasem trzydziestu piłkarzy i trenerów zostało nominowanych do prestiżowych nagród podsumowujących rywalizację w sezonie 2019/20 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wśród nich jest dwójka z Lechii: bramkarz Dusan Kuciak i napastnik Flavio Paixao.

Wyboru najlepszych dokona 14-osobowa kapituła złożona z dziennikarzy, ekspertów oraz przedstawicieli Ekstraklasy S.A. i PZPN.

  • bramkarz sezonu: Dusan Kuciak (Lechia), Radosław Majecki (Legia), Frantisek Plach (Piast), Pavels Steinbors (Arka), Dante Stipica (Pogoń), Matus Putnocky (Śląsk)
  • obrońca sezonu: Michał Karbownik (Legia), Jakub Czerwiński (Piast), Igor Lewczuk (Legia), Lubomir Satka (Lech), Tomas Petrasek (Raków), Artur Jędrzejczyk (Legia)
  • pomocnik sezonu: Jorge Felix (Piast), Kamil Jóźwiak (Lech), Damjan Bohar (KGHM Zagłębie), Domagoj Antolić (Legia), Dani Ramirez (Lech), Jesus Jimenez (Górnik)
  • napastnik sezonu: Christian Gytkjaer (Lech), Jarosław Niezgoda (Legia), Flavio Paixao (Lechia), Igor Angulo (Górnik), Piotr Parzyszek (Piast), Bartosz Białek (KGHM Zagłębie)
  • trener sezonu: Waldemar Fornalik (Piast), Vitezslav Lavicka (Śląsk), Marek Papszun (Raków), Aleksandar Vuković (Legia), Dariusz Żuraw (Lech), Michał Probierz (Cracovia)


Jak dojechać na mecz

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo.

Dojazd na mecz:

odjazd ze stacji Gdańsk Główny 19:07 19:31 19:55
przyjazd na stację Gdańsk Stadion-Expo 19:13 19:37 20:01

Powrót z meczu:

odjazd ze stacji Gdańsk Stadion-Expo 22:35 22:58 23:20
przyjazd na stację Gdańsk Główny 22:41 23:04 23:26

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach "Gdańsk Stocznia" i "Gdańsk Nowe Szkoty"!


Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy.

Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 21:56 i 22:12 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 22:19 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl