Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konrad Michalak nowym piłkarzem Lechii, Paweł Stolarski odchodzi do Legii

20-letni skrzydłowy Konrad Michalak trafił do Lechii z Legii Warszawa na zasadzie transferu definitywnego. Do zespołu mistrza Polski przechodzi za to 22-letni obrońca Paweł Stolarski, który w ekipie biało-zielonych występował od sezonu 2013/2014.

Konrad Michalak nowym piłkarzem Lechii, Paweł Stolarski odchodzi do Legii
A
A
data publikacji: 15 sierpnia 2018 r.
Konrad Michalak
Konrad Michalak
fot. Wojciech Figurski / 058sport.pl

Michalak jest wychowankiem Czarnych Żagań, z których trafił do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. W ekstraklasie zadebiutował w końcówce 2016 roku, rundę wiosenną tego sezonu spędził w pierwszoligowym wówczas Zagłębiu Sosnowiec - zagrał w 15 spotkaniach, zdobył dwa gole, miał jedną asystę.

W minionym sezonie był zawodnikiem Wisły Płock. Wystąpił w 29 spotkaniach, strzelił jednego gola, przy czterech asystował. Jest podstawowzm yawodnikiem modyieowej repreyentacji Polski.

- Kiedy dowiedziałem się, że klub i trener Stokowiec chcieliby mnie pozyskać, zastanawiałem się, co będzie dobre dla mojej kariery. Uważam, że jestem w odpowiednim miejscu, by dalej się rozwijać - powiedział Michalak po podpisaniu kontraktu z Lechią.


W drugą stronę, czyli z Lechii do Legii pochodzi Paweł Stolarski. 22-letni prawy obrońca do Lechii trafi w połowie sezonu 2013/14 z Wisły Kraków, której jest wychowankiem. W biao+yielonzch barwach wystąpił w 84 spotkaniach, zdobył jedną bramkę i zanotował siedem asyst.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl