PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia kończy sezon 2018/2019. Zespół pojedzie odkrytym autokarem ulicami miasta

Lechia kończy sezon 2018/2019. Zespół pojedzie odkrytym autokarem ulicami miasta
W niedzielę, 19 maja, ostatni mecz sezonu ekstraklasy. Lechia o godz. 18.00 na Stadionie Energa Gdańsk podejmuje Jagiellonię Białystok. To doskonała okazja, by podziękować piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu za najlepszy sezon w historii klubu. Wieczorem ulicami miasta przejedzie odkryty autokar z zespołem Lechii na pokładzie.
lechia

 

Puchar Polski i minimum trzecie miejsce w ekstraklasie - to tegoroczne sukcesy Lechii Gdańsk. Takiego wyniku biało-zieloni nie mieli nigdy wcześniej. Trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej zajęli tylko raz - w 1956 roku. Puchar Polski zdobyli także tylko raz - w 1983 roku.

Sezon 2018/2019 jest więc najlepszym w historii gdańskiego klubu!!! 

W niedzielę, 19 maja, ostatni mecz sezonu. Na Stadionie Energa Gdańsk biało-zieloni o godz. 18.00 podejmują Jagiellonię Białystok. Mają jeszcze teioretyczne szanse na drugie miejsce, ale musieliby wygrać z "Jagą" a walcząca o mistrzostwo kraju Legia przegrać u siebie z Zagłębiem Lubin.


Po meczu z Jagiellonią na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się ceremonia wręczenia medali LOTTO Ekstraklasy. Potem - około godz. 21.30-22.00 - piłkarze i sztab szkoleniowy Lechii pojadą odkrytym autokarem ulicami Gdańska.

Ruszą spod stadionu, następnie przejadą ul. Marynarki Polskiej, przez Węzeł Kliniczna, al. Zwycięstwa, ulicami Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie, aż na Długi Targ, gdzie pod Fontanną Neptuna zakończy się przejazd. 

 

CZYTAJ TAKŻE:

Lechia kontra Jagiellonia - już w niedzielę. Klub żegna czterech zawodników i zapowiada powrót Sławomira Peszki

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl