Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lechia idzie w górę? Cracovia sprawdzi gdańszczan pod Wawelem

- Chcę, byśmy ciągle trzymali nogę na gazie i nie odpuszczali. Musimy z całej siły przeć do przodu - mówi Adam Owen, trener Lechii. Biało-zieloni w piątek, 24 listopada, o godz. 18.00 grają w Krakowie z Cracovią. Trzy punkty przez kibiców są bardzo oczekiwane.

Lechia idzie w górę? Cracovia sprawdzi gdańszczan pod Wawelem
A
A
data publikacji: 22 listopada 2017 r.

W Gdańsku w tym sezonie Lechia przegrała z Cracovią 0:1. Czas na rewanż
W Gdańsku w tym sezonie Lechia przegrała z Cracovią 0:1. Czas na rewanż
fot. www.gdansk.pl

Cztery miesiące w sporcie, w tym oczywiście w piłce nożnej, to dużo. Tyle minęło od ostatniego meczu z Cracovią.

Wtedy, 22 lipca, w drugiej kolejce tegorocznego sezonu ekstraklasy, na Stadionie Energa Gdańsk padły aż cztery gole: jeden został nieuznany przez sędziego, dwa przy pomocy systemu VAR. Wszystkie zdobywali goście.

Wtedy trenerem Lechii był Piotr Nowak. Po meczu mówił: - Już w pierwszych pięciu minutach spotkaniach mieliśmy kilka dogodnych sytuacji i uważam, że powinniśmy je wykorzystać. W naszych poczynaniach było dużo chaosu, nie było właściwego dla nas rytmu gry. Musimy to poprawić, tak jak skuteczność, która szwankowała. Musimy włożyć więcej pracy w wykańczanie naszych akcji.

W tamtym meczu kontuzji doznał najlepszy wówczas piłkarz Lechii: Lukas Haraslin.

Dziś Piotr Nowak zasiada na ławce trenerskiej biało-zielonych, ale w roli dyrektora sportowego. Lukas Haraslin ciągle leczy uraz, na boisko wróci prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku. 

Co się jeszcze zmieniło? 


W Gdańsku często korzystano z systemu VAR
W Gdańsku często korzystano z systemu VAR
fot. www.gdansk.pl

Lechia była w kryzysie, który trwał kilka długich tygodni. Otrzeźwienie nastąpiło 4 listopada w ciężkim, graniczącym z brutalnością, meczu derbowym z Arką, wygranym w Gdyni 1:0. Potem było jeszcze zwycięstwo z Wisłą Płock 3:0, dzięki któremu gdańszczanie znad strefy spadkowej przebili się do środka tabeli (9. miejsce, 20 punktów, bramki 22:24).

Inaczej jest z zespołem Cracovii. Po remisie w pierwszej kolejce z Piastem Gliwice 1:1 i wyjazdowej wygranej z Lechią, pod Wawelem powiało optymizmem. Jednak kolejne porażki z Koroną Kielce 2:4, Lechem Poznań 0:2 i Wisłą Kraków 1:2 kazały zweryfikować nastroje. W klubie zaczęto cieszyć się z remisów.

- Mieliśmy na koncie udaną passę pięciu meczów z rzędu bez przegranej, bardzo chcieliśmy ją kontynuować, niestety nie udało się - mówił Kamil Pestka, piłkarz Cracovii, po ostatniej porażce, 18 listopada, z Piastem Gliwice. - Mobilizujemy się jednak, by rozpocząć nową, udaną serię już od meczu z Lechią.

Cracovia z zespołu środka stała się jednym z kandydatów do spadku (15. miejsce, 15 punktów, bramki 19:24).

W piątek, 24 listopada, na stadionie przy ul. Kałuży 1 (początek meczu o godz. 18.00) więcej do powiedzenia powinni mieć gdańszczanie.

- Wiem, że z każdą wygraną u moich zawodników rośnie pewność i wiara w siebie. Chcę, byśmy ciągle trzymali nogę na gazie i nie odpuszczali. Musimy z całej siły przeć do przodu - mówi Adam Owen, szkoleniowiec Lechii.

- To będzie trudne spotkanie i nie możemy patrzeć na to, które miejsce w tabeli zajmują nasi rywale. Polska liga już nie raz potrafiła zaskakiwać. Potrzebujemy punktów i pojedziemy do Krakowa, by je stamtąd przywieźć - zapewnia Joao Nunes, obrońca biało-zielonych.

- Analizujemy grę rywala, jego mocne i słabe strony i mamy swój plan na piątkowe starcie. Mamy przygotowane różne warianty, które będziemy modyfikować w zależności od sytuacji na boisku - przekonuje trener Owen.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora