PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia przed meczem o ligowe punkty z Górnikiem w Zabrzu

Lechia przed meczem o ligowe punkty z Górnikiem w Zabrzu
Opromieniona zwycięstwem w derbach Trójmiasta Lechia Gdańsk jest dzisiaj na Górnym Śląsku, gdzie wieczorem zagra przeciwko Górnikowi Zabrze. Trener Biało-Zielonych, Piotr Stokowiec, studzi głowy zawodników i kibiców - jego zdaniem będzie to trudny mecz, więc może być różnie. Celem maksimum jest zdobycie kompletu punktów, Lechia walczy bowiem o utrzymanie się w “grupie mistrzowskiej” i ma realne szanse na zdobycie w tym sezonie trzeciego miejsca.
Jesienią w Gdańsku mecz Lechii z Górnikiem zakończył się rezultatem 1:1. Nz. o piłkę walczy Karol Fila
Jesienią w Gdańsku mecz Lechii z Górnikiem zakończył się rezultatem 1:1. Nz. o piłkę walczy Karol Fila
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Początek spotkania dzisiaj, o godz. 20.30. Transmisję na żywo przeprowadzi telewizja Canal+ Sport.

- W Zabrzu gra się trudno - powiedział trener Piotr Stokowiec przed meczem. - Jest to zespół dobrze zorganizowany, grający z bardzo dużym zaangażowaniem. Na pewno będziemy musieli przeciwstawić się tym samym. Jedziemy na to spotkanie z określonym planem. Zdajemy sobie sprawę, że Górnik walczy o pierwszą ósemkę. Myślę, że możemy spodziewać się ciekawego i bardzo interesującego widowiska.

Zdaniem Piotra Stokowca na korzyść Lechii będzie przemawiał brak na trybunach dopingu ze strony kibiców Górnik, którzy zawsze są “dwunastym zawodnikiem” gospodarzy. 

Lechia pojechała do Zabrza w dwóch grupach. Część piłkarzy i stanu szkoleniowego udała się na mecz autobusem, a pozostali polecieli samolotem.

- Z powodu obostrzeń część zawodników pojechała do Zabrza autobusem. Natomiast szesnastu zawodników z trenerem poleci samolotem. Wyczarterowaliśmy samolot, jednak według zaleceń ministerialnych może być on wypełniony tylko w połowie. Jestem wdzięczny klubowi, że stanął na wysokości zadania, bo to nie są tanie rzeczy. Postaramy się odwdzięczyć dobrą grą - podsumował Piotr Stokowiec.

Trener gdańszczan ma do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy przed tygodniem zagrali w zwycięskich derbach z Arką Gdynia.

 

Derby Trójmiasta dla Lechii. Arka pokonana w Gdańsku 4:3 po piłkarskim dreszczowcu

 

Lechia ma obecnie 41 punktów i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli Ekstraklasy. Do końca rundy zasadniczej zostały trzy kolejki, Biało-Zieloni mają duże szanse na dalszą grę w tzw. grupie mistrzowskiej. Do trzeciego miejsca w tabeli Lechia traci obecnie tylko dwa punkty.

Górnik Zabrze zajmuje w ligowej tabeli 11. miejsce z dorobkiem 36 punktów.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl