PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia gra dziś z Koroną Kielce. Uwaga: zmiany w parkowaniu aut przy Stadionie Energa Gdańsk

Lechia gra dziś z Koroną Kielce. Uwaga: zmiany w parkowaniu aut przy Stadionie Energa Gdańsk
Lechia po dwóch ostatnich zwycięstwach, pnie się w górę ligowej tabeli. Jeśli Biało-Zieloni pokonają dziś w Gdańsku Koronę Kielce, zbliżą się do drużyn walczących o pozycję lidera. Początek meczu w sobotę, 21 września, o godz. 17.30. Bramy Stadionu Energa Gdańsk dla kibiców otwarte będą dwie godziny wcześniej. 
Rok temu gdańscy kibice mieli powody do zadowolenia - mecz z Koroną Kielce dał Lechii zwycięstwo na własnym boisku 2:0. Jak będzie dzisiaj?
Rok temu gdańscy kibice mieli powody do zadowolenia - mecz z Koroną Kielce dał Lechii zwycięstwo na własnym boisku 2:0. Jak będzie dzisiaj?
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Po niezbyt udanym początku sezonu, wydaje się, że Lechia ma szansę ustabilizować formę na wysokim poziomie. Gdańszczanie wygrali dwa ostatnie mecze z trudnymi przeciwnikami. Najpierw przyszło wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z mistrzem Polski Piastem Gliwice, który wcześniej nie przegrał u siebie od roku. Tydzień temu Lechia pokonała na własnym boisku zawsze groźnego Lecha Poznań, również w stosunku 2:1. 

Dzisiejszy przeciwnik - Korona Kielce - jest w kryzysie. Zdobył dotąd zaledwie pięć punktów, zajmuje trzecie od końca miejsce w ligowej tabeli. Z końcem sierpnia ze stanowiska trenera Korony zwolniony został Gino Lettieri. Jego miejsce zajął Mirosław Smyła, dla którego mecz przeciwko Lechii będzie debiutem. Goście z Kielc liczą w Gdańsku na nowe otwarcie i co najmniej remis. 

Lechia ma świadomość sytuacji w drużynie gości. Nikt w Gdańsku nie zamierza Korony lekceważyć.

- Teraz czekają nas kolejne dwa ciężkie mecze - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Artur Sobiech, napastnik Biało-Zielonych. - Korona przyjedzie z nowym trenerem, także będą na pewno chcieli się pokazać z dobrej strony oraz coś udowodnić sobie. My jednak mamy mocny zespół i będziemy chcieli wygrać. Ćwiczymy teraz aktywne fragmenty gry, bo tak ten mecz może wyglądać w sobotę. Trzy punkty muszą zostać w Gdańsku.

- Czujemy się mocni, ale za dużo przeszliśmy w piłce, żeby zachłystywać się pojedynczymi wynikami. Liczą się serie i przekrój całego sezonu - podkreślił przed sobotnim meczem z Koroną trener Lechii, Piotr Stokowiec.

 

CO WARTO WIEDZIEĆ, JADĄC NA STADION

Kasy biletowe czynne będą od godziny 15.30, a od godziny 9 wejściówki można też nabyć w FanStore Lechii Gdańsk na Energa Stadion (obok wejścia do recepcji od strony ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1). Klub zachęca do wcześniejszego kupna biletów, by uniknąć kolejek przy kasach!

 

 WEJŚCIE NA STADION

 Wejście na teren stadionu odbywa się bramą nr 8, 11 oraz 12. Przejście od ul. Marynarki Polskiej przez bramę nr 9 i 10 nie będzie możliwe. Wprowadzono także nowe zasady wjazdu i parkowania dla osób niepełnosprawnych (więcej informacji).

  

DOJAZD NA STADION I POWRÓT ZE STADIONU

Od 20 września obowiązuje zmiana organizacji ruchu przy ul. Żaglowej, od wysokości wjazdu do Urzędu Skarbowego nr 3 w Gdańsku pozostaje wyłączona z ruchu kołowego (więcej informacji). Lechia tradycyjnie zaprasza do korzystania z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, tym bardziej, że przejazd dla kibiców jest darmowy:

Pociągi SKM ze stacji Gdańsk Główny do Gdańsk Stadion Expo - o godz.: 16.14; 16.42; 17.10

Pociągi SKM ze stacji Gdańsk Stadion Expo do stacji Gdańsk Główny - o godz.: 19.35 i 20.01

 

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158, 283 i 658 będą funkcjonować według sobotnich rozkładów jazdy. Uwaga! Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 18:55 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:19 i 19:39 z przystanku "Władysława IV" [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

 

PARKING

Na wszystkich parkingach przy Stadionie Energa Gdańsk obowiązują nowe zasady parkowania, w związku z przygotowywaną przez AmberExpo wielką imprezą targową branży kolejowej TRAKO. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Uwaga! W związku z przygotowaniami do targów, część parkingów będzie wyłączona z użytku. Dlatego klub zaprasza do korzystania z komunikacji miejskiej. Szczegóły dotyczące zmian.

Parking dla kibiców niepełnosprawnych będzie znajdował się na parkingu P5 (wjazd od ul. Marynarki Polskiej). Będą obowiązywały karty parkingowe wydane przez klub z sezonu 2018/2019. Kibice nie posiadający kart parkingowych proszeni są o parkowanie swoich aut na parkingu P4, gdzie są honorowane karty błękitne z Urzędu Miasta.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl