PL | EN | DE

Wysokie zwycięstwo rugbistów Lechii nad Juvenią Kraków

W sobotę, 24 października Lechia Gdańsk na stadionie przy al. Grunwaldzkiej pokonała wysoko Juvenię Kraków 38:5. Spotkanie rozgrywane było bez udziału publiczności. Po 10 punktów dla biało-zielonych zdobyli Milan Kossakowski i Tomasz Rokicki.
Biało-zieloni przeważali pod względem fizycznym. Po pierwszej połowie prowadzili już 31:0

Z pięciu meczów dziewiątej kolejki ekstraligi rugby aż trzy zostały przełożone na inny termin. W sobotę, 24 października, grała Lechia, która w Gdańsku podejmowała Juvenię Kraków, przedostatni zespół w tabeli.

Mecz odbywał się bez udziału publiczności, co nie miało większego znaczenia dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. Gdańszczanie zdecydowanie dominowali na boisku, po pierwszej połowie prowadzili aż 31:0.

- Byliśmy bardzo zmotywowani przed tym meczem, bo pamiętaliśmy porażkę w Gdańsku sprzed roku. Juvenia to drużyna młodych wilków, jest bardzo groźna. Być może wtedy ich lekko zlekceważyliśmy, ale teraz było inaczej - mówi Marek Płonka, kapitan Lechii. Został nam w tym roku jeszcze mecz z Pogonią w Siedlcach. Bardzo chcemy go wygrać, bo to nam da szansę włączenia się na wiosnę do walki o medale.

Lechia po tej wygranej ma na koncie cztery zwycięstwa i cztery porażki. Pokonanie Juvenii dało gdańszczanom awans na trzecie miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk - Juvenia Kraków 38:5 (31:0)

Punkty dla Lechii: Milan Kossakowski 10, Tomasz Rokicki 10, Rafał Janeczko 6, Rafał Lademann 5, Robert Wójtowicz 5, Paweł Boczulak 2

Punkty dla Juvenii: Maciej Dorywalski 5

Lechia: Gigaszwili (Kowalewski), Olszewski, Kacprzak - Lademann (Wojnicz), Krużycki - Płonka (Maszota), Kossakowski, Smoliński - Janeczko (Boczulak) - Ćwieka - K. Bracik, Rokicki (Górniewicz), Wójtowicz, Sajdowski (Kruszczyński) - Kwiatkowski (M. Bracik)