PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Lechia bez Peszki, Sobiecha i Wolskiego. Piłkarze mają wolną rękę w szukaniu klubów

Lechia bez Peszki, Sobiecha i Wolskiego. Piłkarze mają wolną rękę w szukaniu klubów
We wtorek, 7 stycznia, piłkarze Lechii po świąteczno-noworocznej przerwie powrócili do zajęć. Zawodnicy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli od badań krwi. Na zajęciach pojawiło się 21 zawodników, zabrakło m.in. Sławomira Peszki, Rafała Wolskiego i Artura Sobiecha, którzy mogą szukać nowych klubów.
Od lewej: Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski
Od lewej: Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski
fot. www.gdansk.pl

 

Trzech zawodników Lechii Gdańsk otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu.

We wtorek Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski oraz ich menadżerowie otrzymali informację, iż mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu w zimowym okienku transferowym.

Wspomniana trójka zawodników przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie nieco później. 

- tej treści komunikat we wtorek, 7 stycznia, pojawił się na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

Jak informował w połowie grudnia „Dziennik Bałtycki” klub zalegał zawodnikom z pensjami za trzy miesiące. Peszko, Sobiech i Wolski nieoficjalnie byli tymi, którzy domagali się spłaty zaległości.

W tegorocznym sezonie ekstraklasy Peszko strzelił 3 gole i miał 1 asystę, Sobiech - 6 goli i 2 asysty, Wolski - 1 bramka i bez asysty.


W/w trójka nie pojawiła się więc we wtorek, 7 stycznia, po świąteczno-noworocznej przerwie w gdańskim klubie. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli za to inni z ekipy trenera Piotra Stokowca. Najpierw przeszli badania krwi, potem mieli testy szybkościowe a po południu trening na boisku przy ulicy Traugutta.  

Obecni na pierwszych zajęciach w 2020 roku byli:

  • bramkarze: Dusan Kuciak, Maciej Woźniak
  • obrońcy: Filip Dymerski, Rafał Kobryń, Paweł Żuk, Adam Chrzanowski, Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa
  • pomocnicy: Egy Maulana Vikri, Kacper Urbański, Maciej Gajos, Lukas Haraslin, Patryk Lipski, Daniel Łukasik, Tomasz Makowski, Jaroslav Mihalik, Marcel Wszołek
  • napastnicy: Jakub Arak, Flavio Paixao, Kacper Sezonienko

Wszołek i Sezonienko to zawodnicy Akademii Lechii Gdańsk, którzy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej z pierwszym zespołem.

Indywidualnie pracują Błażej Augustyn i Jarosław Kubicki, którzy przechodzą rekonwalescencje. Zlatan Alomerović, Żarko Udovicić i Filip Mladenović ze względu na święta prawosławne dołączą do drużyny 9 stycznia.

Biało-Zieloni w dniu 18 stycznia wyjadą na zgrupowanie do tureckiego Belek. W trakcie całego okresu przygotowawczego rozegrają aż siedem sparingów. Rywalami będą kolejno: Chojniczanka Chojnice, Greuther Furth, Rubin Kazań, Beroje Stara Zagora, Dinamo Moskwa, 1.FC Slovacko i Warta Poznań.

Pierwszy mecz ligowy 7 lutego ze Śląskiem Wrocław.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl