PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Emocje do ostatniego końca. Lechia jednym punktem wygrywa derby rugby z Arką. Klub ma nowe logo

Emocje do ostatniego końca. Lechia jednym punktem wygrywa derby rugby z Arką. Klub ma nowe logo
W piątej kolejce ekstraligi rugby mężczyzn Lechia Gdańsk podejmowała Arkę Gdynia. - Wytrzymaliśmy nerwowo do końca - cieszył się trener biało-zielonych Jurij Buchało. Zanim rugbiści rozpoczęli walkę o punkty działacze Rugby Club Lechia Gdańsk w towarzystwie zastępcy prezydenta Gdańska Piotra Grzelaka zaprezentowali nowe logo klubu.
Działacze Rugby Club Lechia Gdańsk wraz z zastępcą prezydent miasta Piotrem Grzelakiem zaprezentowali nowe logi klubu
Działacze Rugby Club Lechia Gdańsk wraz z zastępcą prezydent miasta Piotrem Grzelakiem zaprezentowali nowe logi klubu
fot. Adam Mauks

 

Rugby Club Lechia Gdańsk ma nowe logo. Zostało ono zaprezentowane oficjalnie w sobotę, 19 września przed derbami Trójmiasta z Arką Gdynia.   

Zmieniamy się i wierzymy, że na lepsze, także dzięki pomocy miasta Gdańska - mówił Arkadiusz Klusek, prezes RC Lechia Gdańsk. - Staramy się w klubie kształtować poczucie wspólnoty, które polega m.in, na wspieraniu młodszych przez starszych rugbistów, przekazywaniu im doświadczeń, szacunku do klubowej przynależności i barw.

- Ta wspólnota zaczyna działać na wszystkich płaszczyznach - dodał Maciej Olszewski z zarządu RC Lechia Gdańsk.

Podczas uroczystości obecny był zastępca prezydent Gdańska Piotr Grzelak. Nowe logo nawiązuje do herbu Gdańska, poprzednich znaków klubowych oraz "lwiego" przydomku rugbistów Lechii.

Sam mecz Lechii z Arką był bardzo emocjonującym widowiskiem, rozstrzygnięcie padło dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw Anton Szaszero z Arki kopnął celnie piłkę między słupy. Było 13:15. Błąd gdynian w następnej akcji spowodował rzut karny dla Lechii, którego z blisko 40 metrów celnie wykonał Rafał Janeczko. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie 16:15 i mogli cieszyć się z końcowego sukcesu. 

- Lechia była świetnie przygotowana do meczu z nami, znakomicie grała w ataku - chwalił gdańszczan Dariusz Komisarczuk, trener Arki. - Ale gratuluję też moim chłopakom bo grają coraz lepiej i to nas cieszy. 

- Dziękuję przeciwnikowi za to widowisko, które razem stworzyliśmy. Cieszy nas progres Arki, która staje się dojrzałym i skutecznie grającym zespołem. To procentuje w naszych umiejętnościach i powoduje lepsze mecze dla kibiców - mówił z kolei Jurij Buchało, szkoleniowiec Lechii. - Wytrzymaliśmy nerwowo do końca i daliśmy radę przechylić szalę wygranej na nasza stronę. Błędów było sporo, ale one wynikały z tego, że grało w tym meczu sporo młodych zawodników. Fajnie zadebiutował u nas Jurek Wojnicz. To cieszy.

- Emocje były do samego końca, to był mecz godny derbów. To był pojedynek dwóch równych drużyn - dodawał Rafał Lademann z Lechii. - Ta wygrana da nam więcej wiatru w żagle, zwłaszcza, że jedziemy teraz do Łodzi, gdzie dawno nie wygraliśmy. 


Lechia po tym zwycięstwie zajmuje trzecie miejsce (14 punktów) w tabeli ekstraligi. Prowadzi Ogniwo Sopot (19 pkt, ale jeden mecz rozegrany mniej) przed Skrą Warszawa (także 19). Arka jest czwarta (13). 

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 16:15 (8:5)

Punkty dla Lechii: Igor Górniewicz 5, Aleko Gigaszwili 5, Rafał Janeczko 3, Paweł Boczulak 3. Dla Arki: Oskar Cichosz 5, Sam Hampson 5, Anton Szaszero 5.

Lechia: Gigaszwili, Beśka (41 Kwiatkowski), Kacprzak - Lademann (61 Wojnicz), M.Krużycki - Olszewski, Kossakowski, Smoliński - Boczulak (41 Janeczko) - Ćwieka - Górniewicz, Bracik (61 Rokicki), Wójtowicz, Sajdowski - Niespodziany (50 Wesołowski)

Arka: Bojke (47 Litwińczuk), Plichta (47 Mohyła), Kasperek (59 Bartkowiak) - Zdunek, Zypper - Żarczyński (20 Kuzimski), K.Krużycki, Gajowniczek (69 Ziętkowski) - Szyc - Szaszero - Cichosz, Tamoliunas, Sirocki, Szopa (47 Steindl) - Hampson.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl