Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Latający Gruzini znów w Ergo Arenie. „Sukhishvili” powracają z porywającym widowiskiem

Niezwykły Narodowy Balet Gruzji - „Sukhishvili”, powraca do Ergo Areny, by znów zachwycić unikalnym show tanecznym z udziałem 100. tancerzy i orkiestry. Spektakularne widowisko odbędzie się w same Walentynki - 14 lutego 2018 r. Bilety, ostatnie sztuki, jeszcze są.

Latający Gruzini znów w Ergo Arenie. „Sukhishvili” powracają z porywającym widowiskiem
A
A
data publikacji: 05 lutego 2018 r.

'Latający' tancerze to znak rozpoznawczy Narodowego Baletu Gruzji - Sukhishvili. Oglądając ich w akcji nasuwa się tylko jedno pytanie: 'Jak oni to robią?'
'Latający' tancerze to znak rozpoznawczy Narodowego Baletu Gruzji - Sukhishvili. Oglądając ich w akcji nasuwa się tylko jedno pytanie: 'Jak oni to robią?'
mat. prasowe

„Sama doskonałość. To nawet nie taniec, to - lot. Sztorm na scenie” („Daily Mirror”), „patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz, czym zachwycasz się bardziej - muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarygodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji” (New York Post”) - tak o występach Gruzińskiego Baletu Narodowego „Sukhishvili” piszą na świecie. Można by oczywiście pomyśleć, że pochlebne opinie są wynikiem sprawnych działań marketingowych, ale wystarczy sobie przypomnieć poprzedni występ Gruzinów w Gdańsku - zespół pojawił się w marcu ubiegłego roku w Ergo Arenie i zachwycił publiczność. Teraz, po niespełna roku, artyści wracają, by znów zapewnić widzom niezapomniane emocje.

Na czym polega fenomen „Sukhishvili”? Przede wszystkim siłą Gruzińskiego Baletu Narodowego jest bardzo rozbudowany, a do tego znakomicie wyszkolony i utalentowany zespół. To jeden z największych tanecznych zespołów świata - tworzy go setka tancerzy, do tego ze swoją własną orkiestrą.

Ponadto, powstała 70 lat temu grupa odwołuje się do bogatej kultury swojego kraju i bazuje na tradycyjnych gruzińskich tańcach, które łączy ze współczesnymi krokami i nowoczesnymi, choć zanurzonymi w folku, układami, a nawet z elementami sztuki walki i zapierającymi dech w piersiach akrobacjami. By jeszcze bardziej „podkręcić” widowisko, tancerze mają przepiękne, bardzo dopracowane, kolorowe kostiumy.

mat. prasowe

Nie powinno zatem dziwić, że to spektakularne i bardzo dynamiczne wydarzenie dla całej rodziny, od dzieci po seniorów, zostało uznane „najlepszym show na Broadwayu”. W Australii zespół okrzyknięto... „ósmym cudem świata”. Z kolei na najsłynniejszej scenie w Lа Scala w Mediolanie po koncercie kurtynę podnoszono 14 razy, tym samym pobijając rekord tenora Enrico Caruso, nazywanego „głosem stulecia” (mógł on liczyć na podniesienie kurtyny „zaledwie” 11 razy).

„Sukhisvili” nie tylko jest najsłynniejszym zespołem baletowym w Gruzji, ale jednym z czołowych zespołów świata. W swojej historii wyruszył na ponad 300 europejskich i światowych tournée, a członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, i odbyli tysiące koncertów, które łącznie widziało dziesiątki milionów widzów na całym świecie - w tym w Gdańsku.

mat. prasowe

Co ważne, zespół cały czas odświeża i aktualizuje swój program - to oznacza, że podczas najbliższego występu w ramach europejskiej trasy koncertowej, który odbędzie się dokładnie w Walentynki - czyli w niedzielę, 14 lutego, 2018 r., w Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot, plac Dwóch Miast 1), można się spodziewać nowych emocji, jakich nie było podczas ubiegłorocznego show w tym samym miejscu.

Początek występu o godz. 19. Bilety jeszcze są, ale warto się pospieszyć - nie kupimy już wejściówek z najtańszej puli. Dostępne bilety są w cenie 130-180 zł.

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora