Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lang Team Race. Trzej zwycięzcy Tour de Pologne na starcie gdańskiego wyścigu

Piotr Osiński (GK STG Starogard Gdański) i Weronika Lorkowska (Team Verge Polska) na dystansie MAXI oraz Jakub Ruciński (Bike U Up- Europell) i Monika Szotowicz (STC Stargard) na dystansie MINI triumfowali w sobotę, 26 maja, w kolarstwie szosowym wyścigu dla amatorów Lang Team Race w Gdańsku.

Lang Team Race. Trzej zwycięzcy Tour de Pologne na starcie gdańskiego wyścigu
A
A
data publikacji: 26 maja 2018 r.
Emocji podczas Lang Team Race nie brakowało
Emocji podczas Lang Team Race nie brakowało
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Na starcie gdańskiego wyścigu pojawiło się trzech zwycięzców Tour de Pologne sprzed lat: Lechosław Michalak (1977),  Czesław Lang (1980) i Marek Kulas (1986).

- Trasa była wymagająca, interwałowa, sporo podjazdów, a do tego każdy pokonywaliśmy po kilka razy” - mówił na mecie najszybszy w kategorii M-5 Czesław Lang, który jest także organizatorem gdańskiego wyścigu. - Forma rośnie, dziś jechaliśmy z młodszymi kategoriami i średnia podchodziła pod 37 km/h.

- Podjazdy szybko dały znać osobie, peleton podzielił się na małe grupki. Mam satysfakcję, bo forma z każdym tygodniem idzie w górę. Po prostu mam coraz więcej kilometrów wyścigowych w nogach - dodawał Michalak, który na mecie maiał ten sam czas co Lang.

Kulas był piąty w kategorii M-4.


Najszybszy ze wszystkich na dystansie Maxi okazał się Piotr Osiński.

- Po kilku kilometrach od startu oderwaliśmy się od peletonu z Marcinem Korzeniowskim. Uciekaliśmy zgodnie współpracując przez większą część dystansu. Pod koniec zaatakowałem na podjeździe i udało się dojechać do mety. Warunki mi sprzyjały: sporo podjazdów, wietrznie. Ja wolę uciekać, niż czekać z finiszem do mety - zaznaczył zwycięzca.

- Fajnie zorganizowane zawody, można było się przejechać aleją Armii Krajowej, co na co dzień jest niemożliwe. Ja na co dzień jeżdżę na rowerze na uczelnię i z powrotem, więc pokonuję około 26 kilometrów - mówiła najszybsza na dystansie Maxi Weronika Lorkowska.


W sobotę, 26 maja, w Gdańsku odbył się wyścig szosowy, a już w niedzielę, 27 maja, zostanie rozegrany Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w kolarstwie górskim.

- Zapraszamy wszystkich. Maraton odbędzie się na wymagającej trasie. Nie sądzę, aby wygrał przypadkowy zwycięzca. Ta trasa obnaży słabości, a liczyć się będą najlepiej przygotowani” - mówi Krzysztof Golwiej, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Kolarskiego.

Także w niedzielę w Gdańsku odbędzie się trzeci już w tym sezonie Wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki - dla wszystkich dzieci i młodzieży z roczników 2003-2008. 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl