Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Lady Pank i Vavamuffin. Na Placu Zebrań Ludowych czeka atrakcja, jakiej jeszcze nie było

Noc Świętojańska, czyli przypadająca 23 czerwca (piątek) najkrótsza noc w roku, w Gdańsku tradycyjnie jest hucznie obchodzona na Placu Zebrań Ludowych. Tym razem będzie jeszcze więcej muzyki, zabawy i… kolorów, bo Gdańska Scena Muzyczna zaprasza na pierwszy Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej, będący połączeniem dwóch imprez w jedną megaimprezę! Wstęp wolny!

Lady Pank i Vavamuffin. Na Placu Zebrań Ludowych czeka atrakcja, jakiej jeszcze nie było
A
A
data publikacji: 13 czerwca 2017 r.

Festiwal Kolorów w 2016 roku
Festiwal Kolorów w 2016 roku
fot. Artur Makowski

- Dotychczas organizowaliśmy dwie osobne imprezy: Noc Świętojańską w czerwcu na rozpoczęcie sezonu imprez plenerowych na Placu Zebrań Ludowych i Festiwal Kolorów w lipcu. W tym roku pierwszy raz imprezy łączymy i robimy otwarcie sezonu Festiwalem Kolorów Nocy Świętojańskiej - mówi Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, organizującej wydarzenie.

Na Plac Zebrań Ludowych organizatorzy zapraszają w piątek, 23 czerwca, już o godz. 15.00. Świętowanie najkrótszej nocy w roku rozpocznie się punktualnie o godz. 16.00 „kolorową” częścią programu, czyli popularnym na całym świecie Festiwalem Kolorów - zabawie, w której główną rolę odgrywają specjalne, kolorowe proszki holi, wyrzucane w górę przez tysiące ludzi. 


fot. Artur Makowski

- Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby otworzyć ten sezon kolorowo i z większym rozmachem. Stowarzyszenie Festiwal Kolorów, z którym współpracujemy, uznało, że połączenie tych dwóch imprez to świetny pomysł - tłumaczy Chełmińska. - Dlatego po raz pierwszy zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy jednocześnie przy muzyce i kolorach, z którymi kojarzy nam się Noc Świętojańska, która jak wiemy jest świętem wody, ognia i miłości.

Różnokolorowe proszki stworzą wielką chmurę barw przy muzyce, o którą zadba aż trzech dj'ów. Będzie można więc potańczyć a nawet pośpiewać i poddać się ogólnej wesołości i dobrej zabawie. Zabawie, jak podkreślają organizatorzy, bezpiecznej, bo kolorowe proszki wolne są od toksycznych substancji i mogą się z nimi obchodzić nawet dzieci.

- Barwniki są całkowicie bezpieczne, posiadają atesty, nie uczulają, nie trzeba obawiać się na przykład zaczerwienień czy wysypki. Można je stosować nawet, jeśli ktoś ma choroby skórne. Bardzo łatwo schodzą z każdego typu ubrań, nawet z woskowanych spodni czy białych koszulek. Wystarczy taką odzież wyprać po zabawie - zapewnia Chełmińska.

Festiwal Kolorów w 2016 roku: Tysiące osób na Festiwalu Kolorów. "Zaskok, że mogę być taka brudna". Barwne proszki spiorą się z ubrań?


Pierwszy wyrzut kolorowych proszków holi odbędzie się o godz. 16.00 ze Sceny Głównej, następne będą powtarzane regularnie co godzinę. A o godz. 20.00 na scenie wystąpi żywiołowy warszawski zespół Vavamuffin, który ma na swoim koncie ponad 400 koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością. Gdańską publiczność zabierze do świata muzyki reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall.


Lady Pank od 35. lat króluje na polskiej scenie muzycznej, nic więc dziwnego, że 23 czerwca 2017 r. będzie królować również na scenie na Placu Zebrań Ludowych
Lady Pank od 35. lat króluje na polskiej scenie muzycznej, nic więc dziwnego, że 23 czerwca 2017 r. będzie królować również na scenie na Placu Zebrań Ludowych
Fot. A. Tyszko

Warszawski zespół Vavamuffin otworzy muzyczny sezon na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku
Warszawski zespół Vavamuffin otworzy muzyczny sezon na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku
mat. prasowe

Gwiazdą wieczoru Festiwalu Kolorów Nocy Świętojańskiej będzie jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych, czyli Lady Pank, który na scenę wejdzie około godz. 21.30.

- Staramy się muzyką połączyć dwa światy, tzn. chcieliśmy, żeby te koncerty były dla dwóch grup odbiorców - mówi Chełmińska. - Zespół Vavamuffin spodoba się na pewno młodszym odbiorcom, natomiast Lady Pank zaprosiliśmy z myślą o troszkę starszej publice. Zależało nam, aby był to festiwal dla wszystkich: począwszy od dzieci, które mają niesamowitą frajdę przy Festiwalu Kolorów, poprzez młodzież i studentów, a skończywszy na osobach starszych, które co roku przychodzą na nasze imprezy na Placu Zebrań Ludowych z wnukami i dziećmi. 

Jak przewidują organizatorzy, w zabawie może wziąć udział nawet 15 tysięcy osób. Na miejscu, oprócz dobrej zabawy, czekać na nich będzie strefa gastronomiczna z jedzeniem i napojami.

Organizatorzy zachęcają, by na wydarzenie zapisać się poprzez Facebooka: Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej w Gdańsku 2017! Wstęp wolny. -
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora