PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Podziel się krwią we wtorek w krwiobusie przy Hotelu Novotel
Podziel się krwią we wtorek w krwiobusie przy Hotelu Novotel
Krew ratuje życie w stanach zagrożenia. Bez niej nie byłyby możliwe skomplikowane zabiegi operacyjne. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje mobilną zbiórkę krwi już we wtorek, 3 lipca, w Gdańsku. Krwiobus będzie czekał na dawców na parkingu przed Hotelem Novotel Marina Gdańsk.
Gdańszczanki i Gdańszczanie chętnie biorą udział w akcjach poboru krwi
Gdańszczanki i Gdańszczanie chętnie biorą udział w akcjach poboru krwi
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl- Możemy
wierzyć w różne rzeczy, głosować na różnych polityków, wyznawać odmienne religie, możemy się nie zgadzać, jednak łączy nas krew i to, że każdy z nas może kiedyś jej potrzebować - przekonuje Krystian Kubas, przedstawiciel Novotel Gdańsk Centrum, który koordynuje akcję z ramienia grupy hotelowej Orbis. 

Organizatorem akcji krwiodawstwa jest Novotel Marina Gdańsk wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. A dedykowana jest pracownikom hoteli, mieszkańcom Gdańska i każdemu, kto chciałby włączyć się w wydarzenie. Krwiobus z czterema stanowiskami do pobierania krwi będzie czekał na dawców w godz. 9.00 do 14.00.

Dla wszystkich, którzy zdecydują się na udział w mobilnej akcji poboru krwi, pomysłodawca wydarzenia - Hotel Novotel, przygotował posiłek regeneracyjny. Dla tych, którzy nie będą chcieli skorzystać z posiłku zaraz po oddaniu krwi otrzymają voucher z rabatem 50 procent w restauracji Novo2 oraz restauracji WineStone w Hotelu Mercure Gdansk Posejdon. Voucher będzie można otrzymać po oddaniu krwi, ważny jest do 31 sierpnia 2018.

- Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę poboru krwi z myślą o lokalnej społeczności. Liczymy na to, że zarówno nasi pracownicy, goście hotelowi oraz mieszkańcy Gdańska chętnie odpowiedzą na ten apel. Nigdy nie wiemy, kiedy krew będzie potrzebna nam czy naszym bliskim. Naszym celem jest pozyskanie jak największej ilości krwi  - dodaje Krystian Kubas, przedstawiciel Novotel Gdańsk Centrum.

Wydarzenie zostało objęte patronatem miejskiej kampanii Łączy nas Gdańsk, która promuje wydarzenia, inicjatywy i ludzi o charakterze włączającym i integrującym.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku zaprasza wszystkie osoby zainteresowane organizacją wyjazdowych akcji poboru krwi w swoim miejscu zamieszkania, pracy bądź szkoły do współpracy. Wystarczy zapoznać się z regulaminem, uzgodnić termin i miejscem poboru, wypełnić formularz i przesłać na adres mailowy: promocja@krew.gda.pl.

Warto oddać krew dla innych i dla siebie.