Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kwesta na hospicjum. Jest już rekord, może być więcej

Ponad 107 tys. zł zebrali od piątku do poniedziałku wolontariusze na gdańskich cmentarzach. To nowy rekord - o 10 tys. więcej niż rok temu. Pieniądze są przeznaczone na działalność Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Gdańsku.

Kwesta na hospicjum. Jest już rekord, może być więcej
A
A
data publikacji: 03 listopada 2015 r.

Grzegorz Mehring

Zebrana kwota będzie wyższa. 107 tys. 29 zł i 30 groszy to stan na godz. 12 w poniedziałek. W Zaduszki wolontariusze zbierali pieniądze jeszcze do godz. 18.

- Serdecznie dziękujemy ponad 500 młodym wolontariuszom oraz znanym osobom ze świata kultury, sportu, przedstawicielom lokalnych władz - mówi Ewelina Ewartowska z gdańskiego hospicjum. - Tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i zbierali pieniądze na cmentarzach: Łostowickim, Srebrzysko, Garnizonowym, Oliwskim, w Nowym Porcie, Salvator Nowy w Gdańsku Chełmie, na cmentarzu przy Parafii św. Jacka w Straszynie oraz na dwóch cmentarzach w Pruszczu Gdańskim.

Na Srebrzysku i Łostowicach kwestowali m.in.: Henryka Krzywonos, posłowie Adam Korol i Andrzej Jaworski, posłanka Małgorzata Chmiel, Dariusz Michalczewski, Hanna Zych-Cisoń, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, wiceprezydent Piotr Kowalczuk, szczypiornista Artur Siódmiak, dziennikarka telewizyjna Agnieszka Oszczyk i aktor Tomasz Ciachorowski, a także piłkarze Lechii Gdańsk.

W skład 500-osobowej grupy wolontariuszy wchodzili głównie uczniowie gdańskich szkół.

Akcję „Zapalmy Światło dla Hospicjum” zorganizowano już po raz siódmy. Pieniądze w całości przeznaczone są na sfinansowanie bieżących potrzeb hospicjum. Pod jego opieką jest dom hospicyjny dla dzieci i dorosłych przy ulicy Kopernika z 33 łóżkami, hospicjum domowe dla dorosłych opiekujące się około 80-100 chorymi, poradnia opieki paliatywnej, hospicjum domowe dla dzieci, w którym opieką otoczonych jest około 30-40 najmłodszych pacjentów oraz hospicyjna opieka perinatalna. Rocznie, gdańskie hospicjum dba o ponad 1000 chorych terminalnie i przewlekle.

-
Roman Daszczyński (0)
www.gdansk.pl
roman.daszczynski@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Roman Daszczyński (0)
www.gdansk.pl
roman.daszczynski@gdansk.pl
więcej tekstów autora