Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kup sobie stary tramwaj albo autobus. Wideoczat o wyjątkowym hobby - dziś, godz. 13

Na początku lutego serwisy medialne obiegła ciekawostkowa wiadomość: pan Sebastian Zomkowski kupił sobie w drodze przetargu... stary tramwaj. Pojazd miał pójść na złom, więc Zomkowski postanowił do tego nie dopuścić. Tramwaj razem z przewozem do Gdańska kosztował 47 tys. zł, a to nie koniec wydatków. Dziś w programie portalu gdansk.pl "Wszystkie Strony Miasta" zapraszamy na spotkanie z dwoma gdańszczanami, którzy dla starych tramwajów i autobusów są w stanie zrobić bardzo dużo.

Kup sobie stary tramwaj albo autobus. Wideoczat o wyjątkowym hobby - dziś, godz. 13
A
A
data publikacji: 13 lutego 2018 r.

Sebastian Zomkowski przy kupionym na własność tramwaju Konstal 102Na
Sebastian Zomkowski przy kupionym na własność tramwaju Konstal 102Na
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

Gośćmi programu Wszystkie Strony Miasta na portalu gdansk.pl będą:

  • Sebastian Zomkowski - zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, prywatnie miłośnik i znawca historii gdańskich tramwajów
  • Adam Kaszubowski - dyrektor ds. przewozów w prywatnej firmie transportowej, pasjonat transportu publicznego

Anegdota, która dobrze wprowadza do programu. Redakcja gdansk.pl zastanawiała się, kto mógłby być drugim gościem - dobrze dopasowanym do tematu. Poprosiliśmy o pomoc Sebastiana Zomkowskiego, który od razu powiedział, że najlepszy będzie Adam Kaszubowski.

- Dlaczego właśnie on?

- Bo to człowiek, który żyje sprawami transportu publicznego - odpowiedział Sebastian Zomkowski. - On to kocha. Zresztą... kupił już kilka zabytkowych autobusów na własność. 

Kim są ludzie, którzy zbierają prywatne pieniądze nie tak jak większość - na nowe auto osobowe - ale na stare i wyeksploatowane tramwaje i autobusy, które trzeba jeszcze pieczołowicie wyremontować, co tylko powiększy koszty. Co ich napędza do realizacji tej pasji? Jak to niecodzienne hobby odbierane jest przez ich bliskich i znajomych? I czy na takiej pasji można zarobić? 

Program poprowadzi red. Roman Daszczyński.

Start emisji na żywo: wtorek, 13 lutego, godz. 13. Serdecznie zapraszamy!


oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl