Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kulturalne prezenty dla bliskich: bilet na Beksińskiego, karnet do kina, wstęp do teatru i wiele innych

Karty podarunkowe do sklepów to od wielu lat sprawdzony prezent „last minute”. Choć niektórym może wydawać się nie do końca od serca, to jest najbezpieczniejszym sposobem na trafiony upominek. Jednak jeszcze lepszym pomysłem, naszym zdaniem, będzie bilet lub karnet do kina, teatru, na festiwal czy wystawę! Podpowiadamy, które gdańskie instytucje mają takie prezenty.

Kulturalne prezenty dla bliskich: bilet na Beksińskiego, karnet do kina, wstęp do teatru i wiele innych
A
A
data publikacji: 14 grudnia 2017 r.

Bilet otwarty do jednej z gdańskich instytucji kultury to dobry prezent dla tych, którzy lubią chodzić do kin, teatrów czy na koncerty. Nz. bilet do Teatru Wybrzeże
Bilet otwarty do jednej z gdańskich instytucji kultury to dobry prezent dla tych, którzy lubią chodzić do kin, teatrów czy na koncerty. Nz. bilet do Teatru Wybrzeże
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Bilet Prezent - to propozycja Teatru Wybrzeże. Ma formę eleganckiego zaproszenia, a osoba obdarowana sama wybierze, kiedy i na jaki spektakl zechce go wykorzystać. Bilet jest ważny na jeden ze spektakli Teatru Wybrzeże grany do 31 lipca 2018 roku na wszystkich scenach - w Gdańsku: na Dużej Scenie, Scenie Malarnia i Czarnej Sali, oraz w Sopocie na Scenie Kameralnej. Obdarowany będzie mógł wybrać się m.in. na takie tytuły, jak „Akt równoległy”, „Randka z feministą”, „Kto się boi Virginii Woolf”, „Do komina Murzyna! Murzyna!”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Raj dla opornych”, „Seans”, „Tajemnicza Irma Vep” i inne.

Wyjątkiem są premiery i wydarzenia specjalne - na nie bilet prezent niestety nie obowiązuje. Ale jest też dobra wiadomość - po upływie terminu ważności biletu, można go wykorzystać za dopłatą 11 zł od miejsca.

Bilet można nabyć w kasach teatru (Gdańsk - Targ Węglowy, Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino 30) oraz świątecznych punktach sprzedaży w Galerii Handlowej Manhattan (do 23 grudnia) oraz w Galerii Handlowej Morena (do 24 grudnia).

Cena: 100 zł dla dwóch osób, 60 zł dla jednej osoby.

Natomiast w Operze Bałtyckiej (Gdańsk, aleja Zwycięstwa 15) możemy kupić dla bliskich bilety w wyjątkowej, świątecznej oprawie na Koncerty Sylwestrowe 30 i 31 grudnia 2017 roku, a także spektakle repertuarowe w styczniu i w lutym 2018 roku: „Dziadka do orzechów”, „Nabucco”, „Poławiacze pereł” i „Kocham Operetkę!”. Wystarczy w kasie opery poprosić o świąteczne zaproszenie, na którym zostanie wypisany tytuł wydarzenia, data, godzina oraz wykupione miejsce.


Koncert EX EYE podczas festiwalu Jazz Jantar w październiku 2017. Jest to pierwsza wizyta zespołu w Polsce
Koncert EX EYE podczas festiwalu Jazz Jantar w październiku 2017. Jest to pierwsza wizyta zespołu w Polsce
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

#kupkarnetpodchoinkę to z kolei hasło corocznej akcji klubu Żak, oferującej Karty Klubowe Kina Żak i karnety - m.in. na flagowe wydarzenie muzyczne instytucji, jakim jest Festiwal Jazz Jantar - w limitowanej puli.

Karta Klubowa do Kina Żak za 150 zł umożliwi 30 wizyt (lub mniej, jeżeli wybierzecie się w większym towarzystwie) na dowolnie wybrane seanse w kinie Żak w 2018 roku.

Karnet na 21. Festiwal Jazz Jantar, obejmujący 17 dni koncertowych, kosztuje 200 zł i będzie w sprzedaży tylko przez tydzień. Szczegółowy program poznamy wkrótce, a póki co znany jest termin koncertu duetu Vijay Iyer & Craig Taborn (11 marca 2018 r.), wiadomo także, że w 2018 roku odbędzie się koncert Nils Petter Molvaer.
Karnet na oblegane Performatywne Czytanie Dramatu, odbywające się w ostatni poniedziałek miesiąca, obejmuje natomiast 9 spotkań PC Dramy w 2018 roku i kosztuje 80 zł.

W ramach przedświątecznej akcji kupić na prezent można także Karnet Festiwalowy 8. Dni Muzyki Nowej. Program tutaj: klubzak.com.pl/dni-muzyki-nowej. Karnet będzie kosztować 60 zł.

Wszystkie karnety i bilety na prezenty w okazyjnej cenie będą w sprzedaży przez tydzień (lub do wyczerpania puli), od piątku 15 grudnia, do czwartku 21 grudnia, w kasie klubu Żak. Biletów ani karnetów w ramach akcji #kupkarnetpodchoinkę nie można rezerwować. Po 21 grudnia będzie możliwość kupienia biletów i karnetów, ale w wyższej cenie.


Karnet Festiwalowy na 8. Dni Muzyki Nowej to osiem koncertów pokazujących inne oblicze muzyki. Nz. Arnd Kai Klosowski, artysta z Hamburga, który w klubie Żak wystąpi 20 stycznia 2017 r.
Karnet Festiwalowy na 8. Dni Muzyki Nowej to osiem koncertów pokazujących inne oblicze muzyki. Nz. Arnd Kai Klosowski, artysta z Hamburga, który w klubie Żak wystąpi 20 stycznia 2017 r.
mat. prasowe

Upominek z nutą kultury sprawimy także dzięki Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Wystarczy odebrać Kartę Podarunkową w kasie Filharmonii (ul. Ołowianka 1) i doładować ją na dowolną kwotę (minimum 25 zł). Obdarowany sam będzie mógł wybrać wydarzenie (lub wydarzenia, bo z karty można korzystać aż do wyczerpania kwoty), na które przeznaczy kwotę na karcie. Karta ważna jest przez rok od jej nabycia, po tym czasie niewykorzystane środki niestety przepadną.

Wśród wydarzeń proponowanych przez Filharmonię jest m.in. koncert karnawałowy Tango milonga (7 stycznia 2018 r.), koncert symfoniczny Wirtuozeria Osobowości (12 stycznia 2018 r.), czy wydarzenie Wiedeń nad Motławą - występ wybitnych absolwentów Konserwatorium Wiedeńskiego (16 luty 2018 r.).


Karta Pełna Wrażeń
to propozycja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. Bogusławskiego 1). Dostępna jest w dwóch wariantach cenowych: 90 i 50 zł. Droższa uprawnia do jednorazowej wymiany na dwa bilety, a tańsza do wymiany na jeden bilet, na dowolnie wybrane wydarzenia w ciągu 1 roku od momentu zakupu karty.
Realizacja Karty polega na jej wymianie na bilet/bilety na wybrane wydarzenie, organizowane przez Teatr, po uprzedniej rezerwacji telefonicznej 58 351 01 01, mailowej bow@teatrszekspirowski.pl lub osobiście w kasie Teatru w godzinach 14-19.

A jeśli nie chcemy kupować karty, tylko bilet na konkretne wydarzenie, to w Teatrze Szekspirowskim ruszyła już sprzedaż na wystawę „Beksiński Nieznany”, na której znajdzie się ponad 100 prac Zdzisława Beksińskiego - fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych oraz pokazy Virtual Reality. Wystawa czynna będzie od 5 stycznia 2018 r., bilety na konkretny dzień w cenie: 15-25 zł.

Więcej o wystawie pisaliśmy tutaj: Beksiński nieznany w Gdańsku. Bilety na wystawę już w sprzedaży!-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora