PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kto zaatakował arabski bar? Policja jest tego pewna

Kto zaatakował arabski bar? Policja jest tego pewna
Czterech mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat zostało dziś zatrzymanych w związku z ostrzelaniem szyb arabskiego baru na Żabiance. Zdaniem śledczych, jest więcej niż prawdopodobne, że była to ich robota.

Szyba baru i ślady po kulach z broni pneumatycznej.
Szyba baru i ślady po kulach z broni pneumatycznej.
Jerzy Pinkas

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku, w samochodzie jednego z nich znaleziono pistolet pneumatyczny, z którego prawdopodobnie strzelano w nocy z poniedziałku na wtorek w szyby baru z jedzeniem arabskim „Przystanek zdrowie” przy ul. Pomorskiej 92. Bar należy do mieszkającego w Polsce od 33 lat Palestyńczyka Haniego Hraisha. Akcja najwyraźniej była zaplanowana - w jego drugim barze przy ul. Gospody wandale zniszczyli kamieniami okna oraz zerwali kamerę monitoringu.

Komenda Miejska Policji podaje, że domniemani sprawcy zostali złapani dzięki czynnościom operacyjnym na osiedlu oraz przejrzeniu nagrań z kamer. Twarz jednego ze sprawców miała być dość dobrze widoczna. Grozi im nawet do pięciu lat więzienia.

Właściciel obu barów straty ocenia na 12 tysięcy złotych - konieczna jest m.in. wymiana podwójnych, dużych szyb okiennych.

- Z monitoringu wynika, że sprawcy byli bardzo pewni siebie – mówi Hraish. - Być może myśleli, że będą bezkarni? Kamerę zerwali dopiero po całym zdarzeniu, gdy sygnał z niej został już przesłany do rejestratora.

Hraish mówi, że z jednej strony szkoda mu tych młodych ludzi, ale że na pewno poniosą konsekwencje: - Niech nikt nie myśli, że może bezkarnie niszczyć czyjeś mienie. Może to będzie nauczka dla innych? Mój prawnik już monitoruje sprawę.

Wcześniej, w rozmowie z naszym portalem Hraish mówił: - Ci ludzie nie szanują wiary. Żadnej wiary. Niestety, boję się, że niektórzy polscy politycy będą teraz napędzać niechęć i nienawiść do muzułmanów, uchodźców, kolorowych. Ale nie dam się zastraszyć. Jestem dobrym obywatelem Gdańska.

Hani Hraish.
Hani Hraish.
Jerzy Pinkas


CZYTAJ TEŻ:

Ostrzelano bar arabski. Właściciel: Nie dam się zastraszyć


Sebastian Łupakwww.gdansk.plsebastian.lupak@gdansk.pl
Sebastian Łupak - najnowsze
Sebastian Łupakwww.gdansk.plsebastian.lupak@gdansk.pl
Sebastian Łupak - najnowsze