PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aktywni w mieście. Zgłoś kandydatów do konkursu dla wolontariuszy do 27 listopada

Aktywni w mieście. Zgłoś kandydatów do konkursu dla wolontariuszy do 27 listopada
Gdański konkurs “Aktywni w mieście” to wyjątkowa okazja, by złożyć podziękowania najbardziej aktywnym wolontariuszom, wyróżnić koordynatorów i organizacje pozarządowe, które na co dzień dbają o nich, a także docenić najciekawsze inicjatywy - szczególnie w czasie tak specyficznego roku, jak “pandemiczny” 2020.
Wolontariada, czyli parada gdańskich wolontariuszy, edycja 2019
Wolontariada, czyli parada gdańskich wolontariuszy, edycja 2019
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Konkurs “Aktywni w mieście” organizowany jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Urząd Miasta Gdańska. W tym roku Kapituła przyzna nagrody w kategoriach:

  1. Wolontariusz/wolontariuszka roku
  2. Koordynator/koordynatorka roku
  3. Organizacja przyjazna wolontariuszom
  4. Inicjatywa, która wniosła najwięcej dobra podczas kwarantanny

- Do tej pory wyróżnialiśmy zawsze najlepsze szkolne koło wolontariatu, tym razem, z uwagi na przygaśnięcie działalności w szkołach w trakcie pandemii, zrezygnowaliśmy z tej kategorii na rzecz wskazania inicjatyw wolontariackich związanych z epidemią, ten motyw powinien wybrzmieć w bieżącym roku - tłumaczy Sandra Szmigiel z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 27 listopada br. Wnioski nominacyjne można przesyłać drogą elektroniczną na adres: kontakt@tydzienwolontariatu.pl lub dostarczyć osobiście do skrzynki na dokumenty przy biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku: budynek ECS, Plac Solidarności 1, III p., pok. 3.27 (w godz. 9 - 16).

Szczegóły konkursu, w tym regulamin oraz formularze zgłoszeniowe. dostępne są na stronie wolontariatgdansk.pl.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Promocja i Rozwój Gdańskiego Wolontariatu”, dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl