• Start
  • Wiadomości
  • Książka o miłości. Spotkanie z autorkami Olgą Drendą i Małgorzatą Halber online 15 grudnia

Książka o miłości. Spotkanie z autorkami Olgą Drendą i Małgorzatą Halber online 15 grudnia

Dlaczego rozmawiamy miłości dopiero, kiedy coś idzie nie tak? We wtorek, 15 grudnia, o godz. 20 na FB Instytutu Kultury Miejskiej Natalia Fiedorczuk porozmawia z autorkami „Książki o miłości” - filozofką i pisarką Małgorzatą Halber oraz etnolożką i eseistką Olgą Drendą. 
09.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Etnolożka Olga Drenda i filozofka Małgorzata Halber napisały książkę o miłości. Porozmawiają o niej we wtorek, 15 grudnia, o godz. 20 na FB Instytutu Kultury Miejskiej z pisarką Natalią Fiedorczuk
Etnolożka Olga Drenda i filozofka Małgorzata Halber napisały książkę o miłości. Porozmawiają o niej we wtorek, 15 grudnia, o godz. 20 na FB Instytutu Kultury Miejskiej z pisarką Natalią Fiedorczuk
Fot. Albert Zawada

 

Pomysł na świąteczny prezent. Ilustrowana książka „Malwina ratuje święta” od Teatru Miniatura

Czy to trudne być z kimś? Czy miłości można nauczyć się w każdym wieku? Co jest najważniejsze w życiu?

- Jak być feministką i pozostać osobą aktywną romantycznie i seksualnie? – zastanawia się Natalia Fiedorczuk. - Dlaczego uparcie wierzymy w wielką miłość zakończoną małżeństwem? - tego rodzaju pytania zadajemy sobie od lat w gronie przyjaciółek i przyjaciół; najczęściej słysząc o kolejnej relacji, która się wypaliła, przy okazji złamanego serca albo porażki. Dlaczego rozmawiamy o tym dopiero, kiedy coś idzie nie tak? Dlaczego właśnie wtedy odwiedzamy terapeutów, pytamy duchowych przewodników, mamę, tatę lub dziadków? Mam nadzieję, że wspólnie uda się nam udowodnić, że na rozmowy o uczuciach, potrzebach i pragnieniach zawsze jest najlepszy czas. 

W sklepie IKM (www.sklepikm.pl) pojawiło się 10 egzemplarzy Książki o miłości. Osoby, które kupią ją przed 15 grudnia mogą liczyć na podpisy autorek i spersonalizowaną dedykację. 

Spotkanie z autorami Olgą Drendą i Małgorzatą Halber, które odbędzie się 15 grudnia 2020, o godz. 20 poprowadzi Natalia Fiedroczuk. 

Na żywo na Facebooku Instytutu Kultury Miejskiej: https://www.facebook.com/IKMgdansk 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/164799208698836 


Biblioteka Morenowa w nowoczesnej odsłonie. Od 8 grudnia będzie ponownie otwarta

Małgorzata Halber (ur. 1979) to pisarka, rysowniczka i feministka. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.  Studiowała również grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią „Najgorszy człowiek na świecie”. Publikowała na łamach „Gazety Wyborczej”, „Machiny”, „Dwutygodnika” i „Codziennika Feministycznego”. Jest autorką lifestyle’owego komiksu internetowego „Bohater”. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.

Olga Drenda (ur. 1984) – pisarka, eseistka, tłumaczka, pochodzi ze Śląska. Mieszkała w Krakowie, Mikołowie i Gdańsku, zanim - niedawno - przeprowadziła się do Warszawy. Ukończyła etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2012 roku prowadzi na Facebooku stronę „Duchologia” poświęconą codzienności lat 80. i 90. w Polsce. Jest autorką książek: “Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji” (2016), “Czyje jest nasze życie” (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim, 2017) i “Wyroby. Pomysłowość wokół nas” (2018, książka nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia i nominowana do Paszportów Polityki). Prowadziła podcast o współczesnym folklorze, legendach miejskich i teoriach spiskowych. 

Natalia Fiedorczuk jest pisarką, dramaturżką, publicystką i kompozytorką. Laureatką Paszportu Polityki za debiut prozatorski “Jak pokochać centra handlowe” (2016). Współpracuje z teatrami repertuarowymi jako autorka scenariuszy, a także konsultantka developmentu filmów fabularnych. Na co dzień redaguje poradniki dla zmęczonych rodziców i wymyśla książeczki dla niegrzecznych dzieci w wydawnictwie Natuli. Matka dwójki dzieci, była partnerka, osoba ciekawska. Mieszka w Sopocie.

Szymon Sutor, kompozytor i dyrygent: "Mam potrzebę zacierania granic w muzyce"

TV

Światowa stolica bursztynu