• Krzysztof Kisiel nowym trenerem piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże

Krzysztof Kisiel nowym trenerem piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże

W rozgrywkach PGNiG Superligi trwa przerwa związana z występem reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy, piłkarze ręczni Torus Wybrzeże do drugiej części sezonu przygotowywać się będą pod okiem nowego szkoleniowca. W sobotę, 4 stycznia, gdański klub ogłosił, że trenerem zespołu będzie Krzysztof Kisiel.
04.01.2020
Krzysztof Kisiel

Po 17. ligowych kolejkach Torus Wybrzeże zajmuje 10. miejsce z 17 punktami (5 zwycięstw, 1 zwycięstwo po rzutach karnych, 11 porażek), stosunek bramek 419:479. To poniżej oczekiwań. Stąd już w połowie grudnia 2019 roku stanowisko trenera stracił Duńczyk Thomas Szwed-Ørneborg.

W sobotę, 4 stycznia, gdański klub poinformował, że nowym szkoleniowcem Torus Wybrzeże będzie niespełna 51-letni Krzysztof Kisiel, który przez większość kariery trenerskiej związany był z Orlen Wisłą Płock (głównie jako asystent).

Umowa z nowym trenerem została podpisana do końca czerwca 2021 roku.

W rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn trwa przerwa ze względu na udział reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy, które rozpoczynają się 9 stycznia. Selekcjoner Patryk Rombel do drużyny narodowej nie powołał ani jednego zawodnika Torus Wybrzeże, nawet najskuteczniejszego w krajowych rozgrywkach - Mateusza Wróbla (97 goli, drugi w klasyfikacji strzelców Patryk Mauer ma trzy bramki mniej). Szkoda, choć to zapewne dobra informacja dla nowego szkoleniowca gdańskiej drużyny, który w przygotowaniach do drugiej części sezonu ligowego będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy.

Polscy szczypiorniści na ligowe parkiety wracają pod koniec stycznia.