• Krzysztof Kasprzak wygrał finał Złotego Kasku. Krystian Pieszczek czwarty i powalczy o Grand Prix

Finał Złotego Kasku był ostatnią imprezą żużlową rozgrywaną w tym roku w Gdańsku. W piątek, 11 października, na torze przy ul. Zawodników najlepszy był Krzysztof Kasprzak, który we wszystkich pięciu biegach przyjeżdżał do mety jako pierwszy. Czwarty był zawodnik Zdunek Wybrzeże Gdańsk Krystian Pieszczek, dzięki czemu w przyszłym roku wystartuje w eliminacjach cyklu Grand Prix.
11.10.2019
Finał Złotego Kasku był ostatnią żużlową imprezą w tym roku w Gdańsku

Złoty Kask to turniej z wieloletnią tradycją, po raz pierwszy odbył się w 1961 roku. Tegoroczna edycja była także krajowymi eliminacjami do Grand Prix w 2021 roku oraz Euro Championship 2020. Aby awansować do kwalifikacji Grand Prix 2021, które odbędą się w 2020 roku, należało zająć jedną z czterech czołowych lokat w finale Złotego Kasku w Gdańsku w piątek, 11 października.

Ten warunek spełnił wychowanek Wybrzeża Gdańsk - Krystian Pieszczek, który na torze przy ul. Zawodników zajął czwarte miejsce.

Trzech zawodników do przyszłorocznych eliminacji Grand Prix zostało wyłonionych po dwudziestu biegach. Byli to zwycięzca Krzysztof Kasprzak, drugi w klasyfikacji Jakub Jamrog i trzeci Piotr Protasiewicz. O czwarte miejsce w wyścigu dodatkowym walczyli Pieszczek, Dominik Kubera i Adrian Miedziński, którzy na koniec zawodów mieli po 8 punktów. Pieszczek prowadził od startu niemal do mety. Niemal, bowiem na ostatnim okrążeniu wpadł w niego Miedziński. Sędzia tego ostatniego wykluczył i zaliczył wynik biegu, dzięki czemu żuzlowiec Zdunek Wybrzeże został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem turnieju był Kasprzak, który wygrał wszystkie pięć biegów, prowadząc w nich zdecydowanie. Wyjątkiem był 11. wyścig, w którym przyszły triumfator Złotego Kasku do samego końca musiał odpierać ataki Jakuba Jamroga. Ten bieg był też najszybszy w całym turnieju.

W zawodach wystartował także drugi z gdańskich żużlowców - Kacper Gomólski. Zdobył 3 punkty i został sklasyfikowany na ostatniej pozycji.