PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Kręć kilometry na rowerze – wesprzyj opiekunów rodzinnych
Kręć kilometry na rowerze – wesprzyj opiekunów rodzinnych
Fundacja Hospicyjna ma bardzo realną szansę na uzyskanie dużego dofinansowania na organizację bezpłatnych warsztatów dla opiekunów rodzinnych. W konkursie odLOTTOowa jazda chodzi o to żeby na rzecz wybranej inicjatywy przejechać jak najwięcej kilometrów na rowerze.
Uniesione rowery - słynny gest solidarności rowerzystów. Teraz można włączyć się w pomoc innym
Uniesione rowery - słynny gest solidarności rowerzystów. Teraz można włączyć się w pomoc innym
zdj. Mateusz Ochocki/KFP


Fundacja Hospicyjna jest jedyną organizacją z Gdańska, która zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu odLOTTOWA jazda. Akcja jest prosta: wystarczy dołączyć do drużyny hospicjum, podczas letnich przejażdżek uruchomić odpowiednią aplikację i kręcić kilometry dla tych, którzy 24 godziny dobę troszczą się o innych.

Szczegóły akcji znajdziesz TUTAJ

- Wszyscy mamy ten sam cel. Szczytny cel, który i Ty możesz osiągnąć. Weź udział w akcji odLOTTOwa jazda! Nakręcaj kilometry zdobywając pieniądze na jedną z organizacji społecznych – zachęca Rafał Mikołajczyk. Rafał to m.in. 5-cio krotny Mistrz Polski 2014-2016, zwycięzca rankingu Pucharu Europy European Handbike Circuit 2015.


Obecnie spośród trzydziestu organizacji z Polski w rywalizacji rowerowej drużyna Fundacji Hospicyjnej plasuje się między 5 a 6 miejscem. Sytuacja jest jednak dynamiczna. Gdyby udało się zająć 5 miejsce, to 40 tysięcy złotych zostanie przyznane na wsparcie projektu sfinansowania warsztatów dla 360 opiekunów rodzinnych.

Rywalizacja trwa do 15 września. Liczy się każdy kilometr przejechany na rowerze!

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl