PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Kręć kilometry dla Gdańska - w październiku punkty liczą się podwójnie

Kręć kilometry dla Gdańska - w październiku punkty liczą się podwójnie
Do 30 października trwa gra rowerowa „Kręć Kilometry dla Gdańska” - kampania, która ma na celu zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako alternatywnego środka transportu w codziennym życiu!
kilometry

 

Do tej pory do akcij przyłączyło się 5 167 gdańszczanek i gdańszczan, którzy razem wykonali już 187 667 przejazdów rowerowych, przejechali 1 504 142 km i przyczynili się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery o 376 037 kg! To dane na niedzielę, 20 października, godz. 9.45.

Wyniki kampanii można śledzić na bieżąco w aplikacji oraz w cotygodniowych rankingach publikowanych na stronie www.GraRowerowa.pl.


W październiku warto kręcić kilometry dla Gdańska, szczególnie dlatego, że punkty liczone są podwójnie - zatem łatwiej i szybciej zdobyć nagrodę za przejechane kilometry.

Wciąż można dołączyć do akcji. Wystarczy:

  1. Pobrać darmową aplikację na telefon „Activy”
  2. Zarejestrować się bezpośrednio poprzez aplikację wypełniając prosty formularz
  3. Wybrać konkurs: „Kręć Kilometry dla Gdańska”
  4. Wybrać drużynę: firmę, grupę, dzielnic, uczelnię

Rejestrować swoje przejazdy kręcąc kilometry na rowerze do 30 października.

Dla osób, które na co dzień korzystają z aplikacji Strava możliwe jest połączenie konta i dzięki temu w pełni automatycznie przeniesiona zostaje trasa przejazdu rowerem do aplikacji Activy.

W październiku pogoda i temperatura są zmienne, dlatego co środę na terenie Gdańska rozstawiany jest namiot Kręć Kilometry dla Gdańska, w którym rowerzyści i rowerzystki mogą napić się gorącej kawy lub herbaty! Informacje o lokalizacjach punktu promocyjnego publikowana jest na bieżąco na Facebooku na grupie Kręć Kilometry dla Gdańska.

Oprócz świetnej zabawy na najbardziej aktywnych czekają liczne nagrody. Dla pierwszych 1000 osób, które wykręcą 777 punktów przewidziana jest nagroda w postaci ekologicznej torby z logo kampanii Kręć Kilometry dla Gdańska. Natomiast dla wszystkich, którzy zdobędą w grze 7777 punktów, trofeum będzie bluza rowerowa z logo kampanii. Dodatkowo w trakcie trwania akcji, w dedykowanym sklepie Activy na uczestników gry czeka szereg niespodzianek w postaci akcesoriów rowerowych ufundowanych przez sponsorów: Szprychy.com, Salon Rowerowy Buga Sport, Salon Rowerowy Wysepka, Giant Wrzeszcz, Bosch Centrum Agares.

Ale to nie koniec - po zakończeniu rywalizacji wyłonionych zostanie także stu najlepszych uczestników w kategorii indywidualnej, najbardziej rowerowe grupy firmowe i uczelniane. Dla nich czekają bony zakupowe o wartości 100 zł, które będzie można zrealizować w gdańskich sklepach rowerowych.

 

Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze
Joanna BieganowskaUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowyjoanna.bieganowska@gdansk.gda.pl
Joanna Bieganowska - najnowsze