Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kradzież w banku. Udany pościg świadka za... złodziejką

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali 27-latkę podejrzaną o napad na placówkę bankową z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Kobietę wcześniej ujął świadek zdarzenia i przekazał mundurowym.

Kradzież w banku. Udany pościg świadka za... złodziejką
A
A
data publikacji: 25 marca 2016 r.

KWP Gdańsk

Do zdarzenia doszło w czwartek, 24 marca, w godzinach porannych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do jednej z placówek bankowych na terenie Żabianki weszła kobieta i grożąc użyciem niebezpiecznego przedmiotu zażądała wydania pieniędzy. Gdy tylko zabrała pieniądze, wybiegła z lokalu. Za kobietą wybiegł również jeden ze świadków i niedaleko miejsca zdarzenia ujął ją.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali podejrzaną i przewieźli ją do policyjnego aresztu. Odzyskane zostały również pieniądze skradzione z placówki.

W piątek, 25 marca, funkcjonariusze z Przymorza doprowadzili 27-letnią mieszkankę Gdańska do prokuratury. Na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów prokurator przedstawił sprawczyni zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Kobieta przyznała się i złożyła wyjaśnienia.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie materiałów prasowych – oprac. W.G.