Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Kowale z Ukrainy pokażą swój kunszt w Kuźni Wodnej w Oliwie

Pokaz kucia da m.in. jeden z najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych kowali w Europie. Jego umiejętności będzie można podziwiać już w najbliższy poniedziałek 30 lipca 2018 r. w Kuźni Wodnej w Oliwie. To jedna z największych imprez mistrzów kowalskich na naszym kontynencie. Goście z Ukrainy będą pracować razem z kowalami z Polskiego Stowarzyszenia Kowali Artystów.

Kowale z Ukrainy pokażą swój kunszt w Kuźni Wodnej w Oliwie
A
A
data publikacji: 30 lipca 2018 r.

 Brama wykuta przez kowali podczas jednego z festiwalu w Iwano-Frankowsku
Brama wykuta przez kowali podczas jednego z festiwalu w Iwano-Frankowsku
Lech Trawicki/ Muzeum Gdańska

Festiwal Свято Ковалів w Iwano-Frankowsku na Ukrainie jest jedną z największych imprez kowalskich w Europie. Podczas spotkań mistrzów kowalskich powstają wykuwane w ogniu dzieła sztuki, które są umieszczane w przestrzeni zabytkowego miasta. O historii imprezy i planach na przyszłość opowiedzą organizatorzy festiwalu Olga i Siergiej Polubotko wraz z zespołem.

- Chcemy w przyszłości skorzystać z doświadczeń naszych kolegów z Ukrainy w organizacji podobnych imprez w Kuźni Wodnej - mówi Lech Trawicki, kierownik Kuźni Wodnej w Oliwie. - Siergiej Polubotko jest jednym z najbardziej rozpoznawanych i kreatywnych artystów kowali w Europie. Zapraszamy na godzinną prelekcję oraz pokaz kucia.

Na spotkanie w oliwskiej kuźni organizatorzy zapraszają w najbliższy poniedziałek, 30 lipca 2018 r., w godz. 11:00-14:00. Wstęp bezpłatny.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl