PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Koszyczek dla Seniora. Gdańszczanie ponownie pokazali, że można na nich liczyć

Koszyczek dla Seniora. Gdańszczanie ponownie pokazali, że można na nich liczyć
W poniedziałek, 29 marca, odbyła się akcja “Koszyczek dla seniora”. Jej celem było zebranie artykułów spożywczych, które trafią do potrzebujących, starszych mieszkańców naszego miasta. Gdańszczanie po raz kolejny pokazali, że można liczyć na ich wsparcie. Z produktów które podarowali, przygotowane zostaną paczki, które w Wielką Sobotę przekazane zostaną odbiorcom. W akcji wzięła też udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Nz. Olaf z mamą Joanną, który w poniedziałek, 29 marca, wsparli akcję Koszyczek dla Seniora
Nz. Olaf z mamą Joanną, którzy w poniedziałek, 29 marca, wsparli akcję "Koszyczek dla Seniora"
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Koszyczek dla Seniora to akcja, która po raz drugi została zorganizowana w naszym mieście. Inicjatywa ta jest współtworzona przez Regionalne Centrum Wolontariatu, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Korpus Solidarności i  Wolontariuszy Miasta Gdańsk. Akcję wsparła także Fundacja Społecznie Bezpieczni i Parking Społeczny na ul. Lawendowej 9/3, gdzie w poniedziałek 29 marca, w godz. 15.00 - 18.00, prowadzona była zbiórka żywności. 

- Chwilę przed godziną piętnastą mieliśmy załadowany cały samochód, byliśmy w szoku, nie spodziewaliśmy się tylu paczek - mówi Sandra Szmigiel, specjalista ds. promocji z Regionalnego Centrum Wolontariatu. - Przed godziną siedemnastą dwa samochody pojechały do rozładowania, trzeci jest zapełniany. Myślę, że pobijemy wynik z zeszłego roku, gdzie mieliśmy 108 paczek. Sądzę, że w tym roku będzie ich około dwustu. 

Paczki, które trafiły do zbiórki, pochodziły zarówno od pojedynczych osób, jak i większych grup, w tym społeczności szkolnych. Jak podkreśla Sandra Szmigiel, uczniowie postarali się i przygotowali także ręcznie robione kartki wielkanocne. 

- Prosiliśmy gdańszczan, żeby podarowali produkty z których można przygotować cały posiłek i widzimy, że rzeczywiście są to skomponowane rzeczy, tzn. jeśli ktoś przyniósł makaron, to razem z sosem, jeśli kaszę, to z innymi produktami z których można przygotować danie - dodaje Sandra Szmigiel. 

Wśród osób, które zechciały wesprzeć akcję znalazła się pani Joanna i jej syn Olaf. 

- W ramach szkolnego wolontariatu syn dostawał zadania, jednym z nich było zorganizowanie “Koszyczka dla Seniora” - wyjaśnia pani Joanna

 
Słodycze, kawa, herbata, konserwy - m.in. takie produkty podarowane zostały przez gdańszczan w ramach akcji Koszyczek dla Seniora
Słodycze, kawa, herbata, konserwy - m.in. takie produkty podarowane zostały przez gdańszczan w ramach akcji "Koszyczek dla Seniora"
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

- Do naszej paczki trafiły takie produkty jak mąka, makaron, ale też słodycze, kawa czy herbata - powiedział Olaf, uczeń ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku. - W działania wolontaryjne zaangażowałem się w tym roku, dzięki  temu mam satysfakcję, no i punkty do szkoły - z uśmiechem przyznał młody gdańszczanin. 

Wśród osób, które zechciały wesprzeć akcję znalazła się też prezydent Gdańska. 

- Koszyczek dla seniora przekazany, dziękuję wszystkim, którzy dorzucili swoją cegiełkę do wielkanocnego wsparcia osób najbardziej potrzebujących. Dziękuję organizatorom tej bardzo potrzebnej akcji. Dzięki za wasze wielkie serca! - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz

 
Wsparcie inicjatywie Koszyczek dla Seniora  okazała też prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz
Wsparcie inicjatywie "Koszyczek dla Seniora" okazała też prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz
FB/Aleksandra Dulkiewicz

 

Produkty, które udało się zebrać podczas zbiórki, trafiły do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie we wtorek, 30 marca, zostaną posortowane w paczki, które w Wielką Sobotę trafią do potrzebujących seniorów. 

- Mamy listę osiemdziesięciu najbardziej potrzebujących osób, jeśli okaże się, że paczek wystarczy dla większej liczby osób, również przekażemy im paczki - dodaje Sandra Szmigiel. 

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze