PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Koszulka Flavio Paixao zlicytowana na aukcji za 20 tys. na szczytny cel
Koszulka Flavio Paixao zlicytowana na aukcji za 20 tys. na szczytny cel
W niedzielę, 9 grudnia, w przerwie meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa, przeprowadzona została licytacja koszulki Flavio Paixao na rzecz Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom. Łącznie dzięki zbiórce Fundacji Lechii Gdańsk zebrano 30 tys. zł, które przeznaczone zostaną na budowę Centrum Wsparcia po Stracie.
Koszulka Flavio Paixao została zlitytowana za 20 tys. zł
Koszulka Flavio Paixao została zlicytowana za 20 tys. zł
fot. Lechia.pl


Z inicjatywy Fundacji Lechii Gdańsk pod młotek trafił trykot, w którym kapitan biało-zielonych rozegrał mecz derbowy pomiędzy Lechią Gdańsk i Arką Gdynia, zdobywając zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu. 

Licytacja odbyła się na Stadionie Energa Gdańsk w niedzielę, 9 grudnia, w przerwie hitu ekstraklasy Lechia - Legia Warszawa. Cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a koszulka została zlicytowana za rekordową kwotę 20 tys. zł. Darczyńcami okazali się Jacek Brzozowski, Mateusz Brzozowski i Jarosław Szejner.

Zebrana kwota wesprze budowę Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie, miejsca, w którym osoby doświadczające śmierci dziecka, partnerów życiowych, samobójstw, wczesnych strat, diagnozy nieuleczalnej własnej lub osób bliskich, znajdą wsparcie w pracy indywidualnej i grupowej, na warsztatach podnoszących świadomość.

Podczas niedzielnej licytacji zostały ufundowane także dodatkowe środki, które zasilą ten szczytny cel. Firma KIM z Sopotu przekazała 10 000 zł na wsparcie działań Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom. oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl