PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Kościół. Najważniejsze pytanie”. Spotkanie z o. dr Józefem Puciłowskim OP

„Kościół. Najważniejsze pytanie”. Spotkanie z o. dr Józefem Puciłowskim OP
W środę, 11 września, w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35 z o. dr Józefem Puciłowskim OP. Spotkanie poprowadzi Ryszard Bongowski, autor książki „ALFABET - rozmowy z o. Józefem Puciłowskim”, w której poruszone zostały m.in. tematy pedofilii, celibatu, przeznaczenia, wojny. Początek o godz. 18:00.
o. dr Józef Puciłowski OP
o. dr Józef Puciłowski OP
fot. materiały prasowe

 

Józef Puciłowski OP – ur. w 1939 w Paks na Węgrzech. Pochodzi z polsko-węgierskiej rodziny kalwińskiej. Po przyjeździe do Polski, w wieku 9 lat, przeszedł na katolicyzm. Pracował na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obronił doktorat z historii. W wieku 48 lat został wyświęcony na księdza i złożył śluby wieczyste w Zakonie Dominikanów w Krakowie. Po święceniach pracował w Gdańsku i Szczecinie. Był wikariuszem generalnym dominikanów na Węgrzech. Wykładał na Uniwersytecie Katolickim w Piliscsaba pod Budapesztem. Obecnie mieszka w Krakowie.

Spotkanie z o. dr Puciłowskim odbędzie się w środę, 11 września, w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35 o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi Ryszard Bongowski, autor niedawno wydanej książki „ALFABET - rozmowy z o. Józefem Puciłowskim”, w której poruszone zostały m.in. takie tematy jak pedofilia, celibat, przeznaczenie, wojny. 

Uczestnicy spotkania będą szukali najważniejszego pytania, jakie powinniśmy zadać tu i teraz Kościołowi. Czy tezy Marcina Lutra z 1517 roku są nadal aktualne? Czy Kościół w Polsce został podzielony? Jeśli tak, to co z tego wynika?  

Organizator: Klub „Tygodnika Powszechnego Trójmiasto”. Współorganizacja: Nadbałtyckie Centrum Kultury.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl