Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Konkurs rozstrzygnięty. Festiwal FETA z oficjalnym plakatem XXI edycji!

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA ma swój oficjalny plakat. Ten najlepszy wybrano spośród 204 prac zgłoszonych do konkursu. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę 2500 zł brutto.

Konkurs rozstrzygnięty. Festiwal FETA z oficjalnym plakatem XXI edycji!
A
A
data publikacji: 13 marca 2017 r.

Do konkursu zgłoszono 204 projekty plakatów
Do konkursu zgłoszono 204 projekty plakatów
fot. materiały organizatora

- Plakat to ważny element całego wydarzenia jakim jest festiwal FETA. Nadaje festiwalowi charakter, odróżnia go od innych działań kulturalnych realizowanych w mieście. Zawsze jest inny i zawsze nas zaskakuje - mówił przed rozpoczęciem konkursu Szymon Wróblewski, organizator festiwalu FETA, kierownik klubu "Plama" Gdański Archipelag Kultury. - Zawsze też jest punktem wyjścia do projektowania kolejnych elementów promocyjnych festiwalu. Zawsze jesteśmy z niego dumni! Pamiętacie różową muchę, którą widywaliście na miejskich lampach, latarniach, drzewach? Była elementem plakatu Agnieszki Ziemiszewskiej, laureatki konkursu na plakat FETA 2012. Była sygnałem, który mówił mieszkańcom naszego miasta: nadchodzi FETA, miasto na chwilę stanie się sceną i scenografią działań teatralnych. 

Organizatorzy zastrzegali, że do konkursu mogą być zgłaszane tylko prace, które nie brały udziału w innych konkursach. Każdy uczestnik mógł złożyć dowolną ilość projektów. Termin składania prac minął 22 lutego. 

Przysłano 204 prace z Polski i zagranicy. Komisja odrzuciła 5 zgłoszeń niezgodnych z regulaminem. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu wybrano 46 projektów. W trzecim etapie jury pozostawiło już tylko 24 plakaty, do finału zakwalifikowano 9 prac. Przyznano jedno wyróżnienie i nagrodę główną. 

Jury w składzie: Elwira Twardowska, Anna Zbierska, Joanna Górska, Krzysztof Dydo i Tomasz Bogusławski wyróżniło pracę autorstwa Piotra Depty-Kleśty ze Szczecina. 

Kliknij, aby powiększyćLaureatem konkursu został projekt autorstwa Agaty Stachowiak z Poznania!

Kliknij, aby powiększyć


Wystawa pokonkursowa zainaugurowana zostanie w klubie „Plama” GAK w dniu 24 marca o godz. 18.00. Podziwiać na niej będzie można 24 plakaty, w tym zwycięską pracę. 

Tegoroczna, XXI edycja, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-16 lipca. 


Jury konkursu i zwycięski plakat
Jury konkursu i zwycięski plakat
fot. materiały organizatora

 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl