PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Konkurs rozstrzygnięty. Festiwal FETA z oficjalnym plakatem XXI edycji!
Konkurs rozstrzygnięty. Festiwal FETA z oficjalnym plakatem XXI edycji!
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA ma swój oficjalny plakat. Ten najlepszy wybrano spośród 204 prac zgłoszonych do konkursu. Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę 2500 zł brutto.

Do konkursu zgłoszono 204 projekty plakatów
Do konkursu zgłoszono 204 projekty plakatów
fot. materiały organizatora

- Plakat to ważny element całego wydarzenia jakim jest festiwal FETA. Nadaje festiwalowi charakter, odróżnia go od innych działań kulturalnych realizowanych w mieście. Zawsze jest inny i zawsze nas zaskakuje - mówił przed rozpoczęciem konkursu Szymon Wróblewski, organizator festiwalu FETA, kierownik klubu "Plama" Gdański Archipelag Kultury. - Zawsze też jest punktem wyjścia do projektowania kolejnych elementów promocyjnych festiwalu. Zawsze jesteśmy z niego dumni! Pamiętacie różową muchę, którą widywaliście na miejskich lampach, latarniach, drzewach? Była elementem plakatu Agnieszki Ziemiszewskiej, laureatki konkursu na plakat FETA 2012. Była sygnałem, który mówił mieszkańcom naszego miasta: nadchodzi FETA, miasto na chwilę stanie się sceną i scenografią działań teatralnych. 

Organizatorzy zastrzegali, że do konkursu mogą być zgłaszane tylko prace, które nie brały udziału w innych konkursach. Każdy uczestnik mógł złożyć dowolną ilość projektów. Termin składania prac minął 22 lutego. 

Przysłano 204 prace z Polski i zagranicy. Komisja odrzuciła 5 zgłoszeń niezgodnych z regulaminem. Po wstępnej selekcji do drugiego etapu wybrano 46 projektów. W trzecim etapie jury pozostawiło już tylko 24 plakaty, do finału zakwalifikowano 9 prac. Przyznano jedno wyróżnienie i nagrodę główną. 

Jury w składzie: Elwira Twardowska, Anna Zbierska, Joanna Górska, Krzysztof Dydo i Tomasz Bogusławski wyróżniło pracę autorstwa Piotra Depty-Kleśty ze Szczecina. 

Kliknij, aby powiększyćLaureatem konkursu został projekt autorstwa Agaty Stachowiak z Poznania!

Kliknij, aby powiększyć


Wystawa pokonkursowa zainaugurowana zostanie w klubie „Plama” GAK w dniu 24 marca o godz. 18.00. Podziwiać na niej będzie można 24 plakaty, w tym zwycięską pracę. 

Tegoroczna, XXI edycja, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA odbędzie się w Gdańsku w dniach 13-16 lipca. 


Jury konkursu i zwycięski plakat
Jury konkursu i zwycięski plakat
fot. materiały organizatora

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl